Британія закликала Росію на Радбезі ООН повідомити про свої війська на Донбасі

ukrinform.ua

Британія спиталася в делегації Росії на Радбезі ООН, чому вони досі надсилають зброю та військових на схід України і не пускають ОБСЄ на непідконтрольну ділянку на кордоні.

Про це заявив заступник постійного представника Великої Британії при ООН Джонатан Аллен, передає Укрінформ з місця засідання.

За його словами, «мовний закон» України не має жодного стосунку до Мінських домовленостей.

«Я хочу зупинитися на українських мовних політиках у контексті послідовних намагань Росії підірвати українську незалежність. Ми відкидаємо російські намагання провести зв’язок між «мовним законом» та Мінськими домовленостями. Ми закликаємо Росію виконати взяті на себе зобов’язання зі збереження міжнародного миру та безпеки, виконавши її зобов’язання згідно Мінських домовленостей», – повідомив він.

«Мене взагалі дивує, що я не почув від російського постпреда пояснень, чому Росія продовжує озброювати сепаратистів у Східній Україні? Чому Росія відмовляється виконувати Мінські домовленості? І продовжує незаконно утримувати 24-х українських військовослужбовців? Чому вона продовжує репресії проти кримських татар?» – запитав він.

Дипломат вважає, що роздача російських паспортів на сході України може завершитися «грузинським сценарієм». Також він згадав про репресії проти кримських татар.

До того ж, дипломат запитав, чому Росія не хоче піти назустріч Президенту України Зеленському та просуватися вперед у мирному врегулюванні? На його думку, міжнародна спільнота має рішуче протидіяти послідовним спробам Росії підривати та дестабілізувати ситуацію в Україні.

Нагадаємо, засідання Ради Безпеки ООН, ініційоване делегацією РФ для обговорення українського «мовного закону», розпочалося сьогодні, 16 липня, о 10:00 у Нью-Йорку (о 17:00 за київським часом).

Loading...