Ажіотажу немає: Малкіна вказала на основну інтригу парламентських виборів

ZIK

Головною інтригою парламентських виборів буде явка. Вже зараз можна сказати, що вона буде нижчою, ніж на президентському волевиявленні. Однак законодавством не встановлено нижньої межі, яку потрібно подолати, щоб вибори вважались легітимними.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Коментарі» на телеканалі ZIK розповіла докторка політичних наук Анна Малкіна.

Вона наголосила: головна інтрига виборів полягає у явці громадян. Адже це може стати тим чинником, який справді змінить очікувані результати.

«Якщо проводяться дослідження, де явка дається на рівні 84%, очевидно, що партії, для того, щоб потрапити в парламент, потрібно набрати більшу кількість голосів виборців. Натомість, якщо явка буде меншою, відповідно й кількість цих голосів знизиться», – зауважила Малкіна.

Окрім того, за її словами, на парламентських виборах не буде такого ажіотажу, як на президентських. Адже навіть змінити місце голосування прийшло значно менше людей, ніж напередодні президентського волевиявлення.

«Сьогодні ніхто не може спрогнозувати, якою буде явка. Я не помічаю активності. У нас вибори ніколи не проводились влітку для того, щоб можна було щось порівняти та взяти якісь додаткові чинники. Та от ніхто не знає, скільки людей прийде на вибори», – наголосила експертка.

Водночас у законодавстві не встановлено нижньої межі явки виборців, яку треба подолати, аби вибори вважались такими, що відбулись.

«Власне, грубо кажучи, прийде 30% виборців на дільниці, проголосує – і вибори вважатимусь такими, що відбулись», –резюмувала Анна Малкіна.

Як повідомлялось раніше, керівник політико-правових програм українського центру суспільного розвитку Ігор Рейтерович зазначав: на парламентських виборах явка складе приблизно 45%. Що меншою вона буде, то більше політичних сил пройдуть до Верховної Ради.

 

Loading...