Новини » Економіка 15 липня, 2019, 8:00
Зростання економіки України є нестійким, – представниця Світового банку
УНІАН
УНІАН

Ріст української економіки є досить стриманим і може похитнутися.

Про це розповіла економіст Представництва Світового банку в Україні Анастасія Головач, передає «Дзеркало тижня».

Вона зазначила, що Україні добре пощастило з врожаями у 2016-2017 роках, що позначилося на рості економіки. Але врожаїв може і не бути.

Окрім того, значний внесок в український ВВП мають сектори, які орієнтовані на внутрішнє споживання. Це не допомагає наростити конкурентоспроможність.

«Внутрішнє споживання не підвищує експортного потенціалу, не допомагає нам інтегруватися в глобальні ланцюжки доданої вартості, збільшити нашу конкурентоспроможність, підвищити продуктивність, тобто задіяти всі можливі механізми, які допомагають саме сталому розвитку», – зазначає пані Головач.

На її думку, Україна не має великого маневру щодо витрат. Тому треба акуратно до них ставитися. До того ж, державні інвестиції зазвичай йдуть на соціальні витрати та відсотки по боргу.

«По суті кошти, які могли б інвестуватися, ми проїдаємо. Дозволити собі нарощувати дефіцит бюджету Україна не може з огляду на високі виплати за державним боргом. Тому ми повинні докладати зусиль, щоб стабілізувати його на рівні 2-2,5% від ВВП… Вільного простору для маневру у нас не так вже й багато. І для того, щоб він з'явився, треба більш терпимо ставитися до поточних витрат держави», – каже економіст.

«Заробітна плата в держсекторі як відсоток від ВВП зросла з 9,6% в 2016 році до 11% – в 2018 році. Якщо порівнювати з європейськими країнами, то і 9,6% – це багато, а 11% - це дуже багато. З одного боку, на ці витрати йдуть кошти, які могли б інвестуватися в інфраструктуру, а з іншого - вони формують попит в тих секторах, які не можуть забезпечити нам стійке економічне зростання і частково є факторами тиску на інфляцію», – стверджує економіст.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2021-01-23 05:51 :52