live

Зниження ціни на газ: Заяви Гройсмана – передвиборчий піар, – Марунич

ZIK

Володимир Гройсман розуміє, що говорить неправду, пропонуючи закачати у сховища газ, який можна буде використовувати взимку без підвищення цін. Адже є спеціальна процедура формування тарифів, тож заяви прем’єр-міністра – лише передвиборчий піар.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Коментарі» на телеканалі ZIK висловив співголова Фонду енергетичних стратегій Дмитро Марунич.

Він переконаний: Гройсман сам розуміє, що його заява про необхідність закачати газ у сховища за нинішніми цінами, щоб наступного опалювального сезону не підвищувати тарифи – неправильна. Адже рішенням Кабміну, яке сам Гройсман і підписав, встановлена спеціальна процедура формування тарифів для населення.

«Тобто, у будь якому разі, якщо на європейських ринках ціни взимку зростатимуть, навіть закачування 20 чи 30 мільярдів кубів газу до сховищ не дасть можливості зберегти тариф», – переконаний Марунич.

Тож він пояснив: скільки б газу «Нафтогаз» не закачав зараз, потім він все одно надходитиме за тією ціною, що є на ринку.

«Гройсман це чудово розуміє, він підписав цю постанову. Це просто передвиборчий піар, більше нічого», – переконаний Марунич.

Окрім того, він зазначив: якщо зараз «Нафтогаз» закачає певні обсяги палива, які взимку продасть дорожче, звичайно, підприємство заробить.

«Однак, не все воно так просто. Наразі «Нафтогаз» залучає кредитні ресурси, бо у нього не вистачає грошей. У будь-якому разі, йому ще й потрібно буде обслуговувати кредити. Тому чесно вам скажу, сумнівно, що він дуже багато заробить на цій схемі», – зауважив експерт.

Як повідомлялось раніше, Володимир Гройсман заявляв, що «Нафтогаз України» має всі можливості сьогодні закачати в українські сховища не менш як 20 млрд кубометрів газу за прийнятною ціною. Їх можна буде використати в осінньо-зимовий період і не підвищувати ціну для споживачів.

Читайте більше новин на тему: ГройсманLoading...
Loading...
Loading...