Новини » Світ 15 липня, 2019, 17:05
У Польщі в житло українських заробітчан кинули «коктейль Молотова»
Будівництво другої гілки метро у ВаршавіTadeusz Rudzki [CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)]
Будівництво другої гілки метро у ВаршавіTadeusz Rudzki [CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)]

У квартиру українців, котрі будуть другу гілку метро у Варшаві, невідомі кинули підпалену пляшку із бензином. Водночас зловмисники написали у під’їзді образливі слова.

Про це повідомляє Польське радіо із посиланням на Центр моніторингу проявів расизму і ксенофобії.

За словами правозахисників, інцидент трапився у ніч з п’ятниці на суботу і з огляду на це, українці звернулися зі спеціальним листом.

«Поляки будують за кордоном, а ми спільно з турками будуємо для вас станцію метро (…). Ми приїхали «за хлібом», і не хочемо його безкоштовно. Ми важко працюємо на глибині 25 метрів під землею, аби заробити гроші. Ми робимо Польщу багатшою не тільки своєю працею, але також сплачуючи податки, з яких польська держава фінансує, зокрема, лікарні, школи та сплачує пенсії.

Наші дружини та сестри важко працюють прибиральницями та доглядальницями за дітьми – завдяки цьому багато з Вас має можливість працювати на більш оплачуваній роботі та підвищити стандарти свого життя», – йдеться у листі.

Українці додали, що не розуміють причин, чому їх «образили, стіни у під’їзді обмалювали, а двері обплювали».

«Наш дім підпалили, ми відчуваємо загрозу», – підкреслили вони у листі.

Інцидент вже вивчає поліція.

Як зазначено на сторінці Центру моніторингу проявів расизму і ксенофобії, до цього призводять «розпалювання ксенофобських антиукраїнських настроїв, а також дозвіл на ненависть, що поширюють ультраправі екстремісти».

«Починається від агресивних слів, але раніше чи пізніше знайдуться люди, котрі готові вбивати, адже це «упаінці» (від УПА – ред.), а не люди, такі, як ми, котрі шукають ліпшого життя, як тисячі поляків в еміграції», – підсумували польські правозахисники.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-20 22:08 :13