У партії «Сила і честь» Смешка розгорається скандал через продані місця у списках. Документ

Ігор Смешко. Фото: Койфман Михайло/УНІАН

У партії Ігоря Смешка «Сила і честь» триває скандал, пов’язаний з тим, що перші місця в списку на позачергові парламентські вибори 2019 року було продано повністю «чужим» людям, які ніякого відношення до неї раніше не мали».

Про це пише Обозреватель.

У розпорядженні видання відкрите звернення партійного керівництва «Сили і честі» – керівників обласних осередків і ветеранів політсили – в зв’язку з гнітючою ситуацією за тиждень до позачергових парламентських виборів.

За їхніми словами, політична криза в партії настала відразу ж після президентських виборів. У першому турі Ігор Смешко показав хороший результат – 6,04%, або 1,14 мільйона голосів українців.

На цьому тлі після першого туру багато експертів прогнозували проходження партії в парламент, але ситуація всередині політсили жахнула багатьох. В опублікованому списку «Сили і честі» виявилися не просто «старі» кадри, але ще і «чужі» для даної політсили.

Фото: www.obozrevatel.com
Фото: www.obozrevatel.com
Фото: www.obozrevatel.com
Фото: www.obozrevatel.com
Фото: www.obozrevatel.com
Фото: www.obozrevatel.com

Так, за словами однопартійців Смешко, лідер партії в ручному режимі формував список на парламентських виборах. Саме тому в першій десятці лише 4 людини (кандидати Володимир Замана та Анатолій Макаренко були прийняті лише перед виборами) є діючими членами партії. Решта 6 осіб (4 діючих нардепи від фракції «Самопоміч» і один нардеп від Блоку Петра Порошенка) взагалі не перебувають в політсилі і раніше до неї ніякого відношення не мали.

До речі, з Макаренком пов’язано кілька гучних корупційних скандалів пі час його перебування на посадах в Державній митній і фіскальної службах в різні періоди.

Аналогічна ситуація і в другій десятці. Там всього 2 члени партії, при цьому 11 номер в списку Михайло Поживанов був прийнятий напередодні виборів. У третій десятці знаходиться всього 4 партійці, а в четвертій – 8 членів партії.

При цьому в список включено всього двоє лідерів обласних організацій – голови Вінницької та Закарпатської осередків. Обидва керівники не мали жодного стосунку до «Сили і честі» ще кілька місяців тому. Крім того, від партії балотуються відверто «старі» обличчя, що раніше мали тісні контакти з іншими політиками.

Наприклад, 15 рядок займає народний депутат від Блоку Петра Порошенка Вадим Денисенко.

Є й кілька представників великих забудовників. Наприклад, Олександр Гиренко і Людмила Яценко, яка раніше очолювала Фонд Петра Порошенка у Вінниці (до того ж, вона була помічницею сина президента, нардепа Олексія Порошенка), також пройшли в партію.

Не кращим чином йдуть справи і в мажоритарних округах. Так, по 183 округу (Херсонська область) йде Дмитро Бутрій, який раніше очолював штаб Петра Порошенка в області. За 202 округу (Чернівецька область) йде екс-глава Чернівецької ОДА (2015-2018 рр.) і екс-нардеп від «Батьківщини» (2012-2014 рр.) Олександр Фищук. До слова, кандидат раніше балотувався в парламент від партії «Народний фронт», а до Чернівецької обласної ради пройшов в статусі кандидата від БПП.

Фото: www.obozrevatel.com
Фото: www.obozrevatel.com
Фото: www.obozrevatel.com
Фото: www.obozrevatel.com
Фото: www.obozrevatel.com
Фото: www.obozrevatel.com

Варто зазначити, що така відверто дивна і неоднозначна кадрова політика керівництва вже підкосила рейтинги партії. Опитування найбільших агентств не дають політсилі шансів пройти в парламент.

Наприклад, опитування групи Рейтинг прогнозує «Силі і честі» 3,6% голосів, а Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) – 3,8%. З огляду на, що до виборів залишилося менше тижня, – набрати прохідні 5% практично неможливо.

Крім провальною кадрової політики, обурення у членів партії викликає і ставлення до рядових активістів політсили з боку Ігоря Смешка. Так, нехтуючи статутом партії, він 25 квітня 2019 роки самостійно замінив голову Черкаської партійного осередку, ветерана правоохоронних органів Івана Лановенка на бізнесмена Олександра Чуприна. Другий раніше балотувався в парламент від опозиційного блоку «Не так» Віктора Медведчука, а в 2014 році був членом УДАРу.

За словами партійців, обласні керівники політсили повністю виключені з ланцюжка прийняття рішення. Незважаючи на чітко прописані правила роботи партії в її статуті, Ігор Смешко приймає більшість рішень самостійно, в авторитарній манері.

Фото: www.obozrevatel.com
Фото: www.obozrevatel.com
Фото: www.obozrevatel.com
Фото: www.obozrevatel.com
Фото: www.obozrevatel.com
Фото: www.obozrevatel.com
Фото: www.obozrevatel.com
Фото: www.obozrevatel.com

Саме тому актив партії і вирішив піти на кардинальні заходи. З огляду на настільки неоднозначні рішення, а також спробу узурпувати владу, «батьки-засновники» партії не будуть підтримувати її на виборах.

Документ підписаний першим заступником керівника партії Олександром Кіхтенком, заступником керівника контрольно-ревізійної комісії Юрієм Ляховським, членом політради партії Михайлом Нечепоруком, главами Дніпропетровської облорганізації Володимиром Фастовим, Чернігівської організації Валерієм Безкровним і Херсонській організації Олександром Витковским.

 

Loading...