Новини » Політика 15 липня, 2019, 15:27
Політексперт вважає, що і цього разу не вдасться уникнути «виборчого туризму»
ZIK
ZIK

В Україні місце для голосування на позачергових парламентських виборах змінили вже майже 200 тисяч українців. Саме сьогодні останній день для тих, хто ще не встиг цього зробити. Але вже зараз можна говорити, що на округах, мабуть, будуть, як депутати-«парашутисти», так і «виборчий туризм».

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Коментарі» телеканалу ZIK розповів політичний експерт Олег Голубенко.

«В Україні є певні проблеми з питанням реєстрації людей за місцем проживання та внутрішньо переміщеними особами. Тому що вони певним чином обмежені в своїх можливостях та правах», – розповів Голубенко.

За його словами, навіть ті люди, які змінили місце голосування, не можуть повністю взяти участь у виборах.

«Ті, хто змінили місце для голосування, можуть проголосувати тільки за загальноукраїнським виборчим округом. І в жодному разі не зможуть проголосувати за мажоритарних кандидатів», – зазначив він.

Звісно, він наголосив, що так намагаються уникнути масової реєстрації людей, які могли б просувати за того чи іншого кандидата. Але в цілому проблема залишається.

«У нас звикли, що на окрузі можуть з’явитися «парашутисти», тобто люди, які жодним чином не мають відношення до округу, а просто виставляють своє обличчя на бігбордах. Ба більше, це можуть бути представник якоїсь партії, але за них голосують», –  прокоментував Голубенко.

На його думку, якщо місцеві мешканці готові підтримувати такого  кандидата і ставити своїм представником від певної території та округу, то це питання вже до людей. Можливо, вони хочуть такого представника в Раді, але треба бути свідомим, що з нього буде важко щось запитати.

«З виборцями теж існує проблема, що закладається певний запобіжник. Але, на жаль, є випадки, коли масово реєстрували людей для того, щоб вони могли проголосувати за того, чи іншого кандидата, так званий, виборчий туризм. Бо є округи, де потрібно не багато голосів, а кількість кандидатів велика. І для того, щоб перемогти, треба набрати просту більшість, бо у нас немає другого туру. Тому дуже мала кількість голосів може вирішити долю людини, яка балотується», – розповів політексперт.

Але також наголосив, що не варто очікувати велику кількість фальсифікацій, адже реєстр виборців наче працює добре.

«Навряд чи вдасться використати голос за старим місцем. Тому що людина вже не повинна бути в системі. Принаймні, якщо такий бюлетень буде видано, то це вже буде підставою для кримінальної відповідальності. Тому я не думаю, що хтось на це піде і що це може бути використано якимось чином масово для фальсифікації голосування», – додав голубенко.

До слова, 15 липня останній день, коли виборці можуть змінити місце для голосування. А вже у день голосування, 21 липня 2019 року прийти на нову виборчу дільницю з паспортом з 8:00 до 20:00 та проголосувати.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-19 04:18 :25