Новини » Політика 15 липня, 2019, 13:01
Парламенські вибори: Солонтай вказав на позитив від спрощення зміни виборчої адреси
ZIK
ZIK

Спрощення системи зміни виборчої адреси значно збільшило кількість людей, які змінили місце голосування. Припри сезон відпусток, їхня кількість буде лише дещо меншою від першого туру президентських виборів.

Про це в ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK заявив експерт із політики Олександр Солонтай.

Він зауважив, що спрощення системи зміни реєстрації і виборчої адреси дало свій результат, тому що досить велика кількість українців вже змінила місце голосування.

«Тепер, коли йдеш міняти виборчу адресу, потрібен тільки паспорт. Станом на зараз вже 223 тисячі українців змінили свою адресу, а до кінця дня, враховуючи зміни в дільничних виборчих комісій і ті речі, які пов'язані з останнім днем, буде не менше 250 тисяч. Ми бачимо, що різниця між першим туром президентських виборів між 315 тисяч і 250 тисяч не така вже й велика», – зазначив експерт.

Зокрема, за його словами, явка завжди була меншою на парламентських виборах, ніж на президентських. І на цих виборах вона також буде меншою, але за зміною виборчої адреси це не дуже видно.

«Сезон відпусток, падіння активності і падіння інтересу до виборів, зменшення конфлікту, традиція, що на виборах до Верховної Ради голосують менше, ніж на президентських –  всі ці фактори залишилися, але зараз більша кількість людей, яким раніше відмовляли у зміні виборчої адреси, тепер спокійно може прийти і змінити місце голосування», – пояснив Солонтай.

Нагадаємо, що тимчасовою зміною голосування на дострокових виборах до Верховної Ради скористалися 198747 осіб.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-22 14:08 :17