Нова люстрація від Зеленського: Сакварелідзе назвав заяву Президента трюком

ZIK

Не думаю, що Зеленський буде посилювати люстрацію – це передвиборчий трюк, для того, щоб підтягнути рейтинг.

Про це в ефірі програми «Правила життя» на телеканалі ZIK заявив співзасновник партії «Рух нових сил» Давид Сакварелідзе.

Ведуча програми зауважила, що коли Володимир Зеленський каже, що треба посилити люстрацію, хіба він не розуміє, що це може призвести до втрати безвізу та всіх європейських стандартів, до яких ми йшли 28 років. Вона поцікавилася, навіщо він це робить і про що це свідчить. Пан Сакварелідзе відповів, що він не думає, що Зеленський буде робити це насправді.

«Я думаю, що це просто передвиборчий трюк, для того, щоб підтягнути його рейтинг. До того він декілька відсотків втратив, а зараз, після звільненням голови ДФС і наїзду на чиновників, трохи піднявся», – наголосив політик.

Зокрема, за його словами, йому не подобалася люстрація Петра Порошенка, а якщо говорити про те, що пропонує Зеленський, то він навіть не розуміє, як це можна зробити. На його думку, найкращий спосіб люстрації – це перевірити людину в дії.

«Частина тих людей, яких збиралися люструвати, будуть у парламенті. І що вони повинні скласти мандати і піти з парламенту? А просто зрізати якийсь прошарок і кудись викинути –це ж не вирішило проблеми. Політичний контекст залишився гнилим. На мою думку, справжня люстрація повинна бути менеджерською, яка б стосувалася вчинків, дій і результатів роботи людей», – наголосив Сакварелідзе.

Як повідомляли, президент Володимир Зеленський збирається змінити закон про люстрацію. Він хоче туди внести перелік посад всіх представників влади, які керували країною з 2014 по 2019 роки. Це – президент, працівники уряду, нардепи, чиновники.

Посли країн «Великої сімки» G7 виступили із заявою, в якій підтримують притягнення до відповідальності винуватих у зловживанні владою, але відзначають відмінність нинішньої ситуації в Україні від постреволюційної.

Читайте більше новин на тему: вибори

Loading...