Німеччина може перешкодити екстрадиції Фірташа у США

Дмитро Фірташ / Фото GETTY IMAGES

Адвокати українського олігарха Дмитра Фірташа намагаються домогтися максимальної відстрочки його екстрадиції в США, а головною метою адвокатів на даний момент є передача Фірташа в Німеччину, де у нього є всі шанси потрапити під програму захисту свідків.

Про це повідомляє UBR.

Як відомо, у США Дмитро Фірташ звинувачується в дачі хабара в розмірі $ 18,5 млн для отримання дозволу на видобуток титанової руди в Індії. Після цього метал продавали в США, саме тому в цій країні почалося розслідування. Якщо вина буде доведена, то Фірташу може загрожувати 50 років в’язниці і повна конфіскація активів.

У той же час в Німеччині український олігарх фігурує в справі про дачу хабарів високопоставленим чиновникам служби безпеки і поліції Німеччини. За даними німецьких журналістів, Фірташ незаконно отримував інформацію про хід розслідування проти нього. За таку інформацію він міг заплатити трьом співробітникам відомства кілька сотень тисяч євро, відзначає видання.

У зв’язку з цим було розпочато слідство у справі про незаконний збір інформації, дачі хабарів, корупції та ухилянні від сплати податків. За даними джерела, в Німеччині Фірташ може потрапити упрограму захисту свідків.

«Цілком ймовірно, що після цього він отримає можливість засекретити особисті дані. У публічній площині даної справи, рядові співробітники служби безпеки Німеччини вже отримали терміни від 3 до 10 років. А ось в засекреченій частині йдеться про те, що інформацією торгували високопоставлені співробітники служби безпеки. І в разі надання свідчень Фірташем, їм, за діючими законами, світить довічний термін», – розповіло джерело.

 

Loading...