Новини » Економіка 15 липня, 2019, 23:07
«Має бути здоровий глузд»: в «Основі» пропонують нову прив'язку для зарплат посадовців
ZIK
ZIK

У багатьох державах світу, зокрема і в сусідній Польщі, зарплати чиновників і посадовців залежать від мінімальної заробітної плати, яка встановлена в країні. Тому в цих країнах чиновники вмотивовані у тому, щоб зарплата громадян зростала.

Про це в ефірі програми «Кінець дня» на телеканалі ZIK заявив кандидат у народні депутати від партії «Батьківщина», лідер партії «Основа» Андрій Ніколаєнко.

Політик переконаний, що боротися з корупцією виключно підвищенням зарплат не можна, позаяк, скільки коштів не виплачували б, однаково з’явиться охочий за «вирішення» питання «підняти планку» і взяти хабар. Так Андрій Ніколаєнко прокоментував інформацію щодо рівня заробітної плати у секретаря РНБО Олександра Данилюка за червень.

«Має бути пристойна заробітна плата, щоб чиновник такого рангу, як Данилюк, не мав бідкатись, щоб він і його сім’я жили пристойно, але при цьому має бути і контроль, і покарання за ті чи інші порушення», – наголосив Андрій Ніколаєнко.

Гість студії навів приклад зарплат українських топ-посадовців і керівників державних компаній, зарплати яких, порівняно із заробітною платнею пересічних українців, є «космічними». Андрій Ніколаєнко наголосив, що в багатьох державах світу, зокрема і в сусідній Польщі, зарплати чиновників і посадовців залежать від мінімальної заробітної плати, яка встановлена в країні.

«Тому чиновники вмотивовані, що у них не може бути таких супер-премій чи супер-ставок. Чим вища середня заробітна плата по країні, тим більше вони зможуть отримувати. Вони вмотивовані, щоб зростала середня зарплата», – наголосив Андрій Ніколаєнко.

Політик наголосив, що в питанні нарахування зарплат та інших виплат має бути здоровий глузд. Він наголосив, що за ситуації, коли українці виживають за 1,5 тисячі гривень, натомість посадовці отримують по 100 тисяч гривень на місяць, а понад те – мільйони на місяць, «це нечесна та несправедлива річ».

Нагадаємо, заробітна плата Олександра Данилюка з дня призначення секретарем РНБО до липня становила 95,4 тис. гривень.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-19 04:14 :49