Луценко відреагував на чутки про затримку ГПУ передачі проваджень до ДБР

ZIK

Жодної загрози, що прокуратура не встигне передати провадження до ДБР, немає, оскільки термін передачі починається від листопада цього року і триватиме невизначено довго.

Про це під час брифінгу, трансляцію якого веде телеканал ZIK, заявив Генеральний прокурор України Юрій Луценко.

Відповідаючи на запитання представників ЗМІ, Юрій Луценко нагадав, що слідчі функції прокуратури завершилися ще торік.

«До листопада цього року ми маємо право дорозслідувати так звані старі справи, які були порушені до листопада минулого року. Усі нові справи, як ви знаєте, ми реєструємо і передаємо до Державного бюро розслідувань (ДБР) або до поліції, або до СБУ, або передаємо нашим колегам у САП, які працюють разом із НАБУ. Тобто сьогодні ми не можемо порушити справу й самі її розслідувати, такого права вже нема», – зазначив Юрій Луценко.

З його слів, декілька сотень старих справ, які складаються із десятків тисяч томів, ГПУ має дорозслідувати до листопада цього року або, якщо не встигнуть, передати у ДБР чи НАБУ, чи поліцію. У більшості випадків йдеться про передачу справ до ДБР і в поліцію.

«Тут немає жодної загрози «встигнуть – не встигнуть», бо термін починається від листопада і – невизначено довго. Тобто якщо у справі є 10 тисяч томів, а це, на жаль, не рідкість, то з листопада я чи інший генпрокурор чи заступник підпише про передачу цієї справи у ДБР, і її передаватимуть стільки, скільки потрібно. Жодних «вилок», до котрого числа це слід закінчити, немає. Є тільки дата, з якої починається ця передача», – пояснив Юрій Луценко.

Як повідомляли, генпрокурор Юрій Луценко прокоментував справу Бубенчика після допиту в НАБУ.

Loading...