Конституційний Суд «визволяє» терористів: Луценко назвав кількість тих, хто вийде на волю

ZIK

Після рішення Конституційного Суду на волю можуть вийти 1100 осіб, які перебувають під арештом за обвинуваченнями у злочинах проти держави.

Про це під час брифінгу, трансляцію якого веде телеканал ZIK, після допиту в НАБУ заявив Генеральний прокурор України Юрій Луценко.

За його словами, після останнього гуманного рішення Конституційного Суду, особи, які обвинувачуються у злочинах проти держави, також можуть отримувати запобіжний захід, не пов’язаний із арештом.

«Це нова концепція введена Конституційним Судом, у зв’язку з чим у нас є багато негативу. Кожен день, коли я виходжу на роботу, то, найперше, чекаю чергової негативної інформації про те, що відпустили підозрюваного чи обвинуваченого в тероризмі. Це дуже сильно б’є по мотивації прокурорів і загрожує державі», – сказав пан Луценко.

Він нагадав, що на серйозні терміни покарання засуджено близько 1200 таких осіб, а ще 1100 знаходяться поки що під арештом.

«Декілька десятків із них випустили після рішення Конституційного Суду. Теоретично є можливість того, що суд може відпустити пана Вишинського», – додав пан Луценко.

Водночас, як зауважив генпрокурор, якщо говорити про Вишинського, то це дійсно дуже серйозна справа, і з різних оперативних і розвідувальних джерел йому відомо, що це людина, яка найбільше цікавить господарів Кремля.

«При цьому треба мати на увазі, що пан Вишинський є формально громадянином України, відтак передача його в Росію є неможливою, принаймні до того часу, як суд не винесе рішення по його справі. Якщо суд виправдає його, то він буде вільною людиною, і боюсь, що напрямок його думок буде спрямовано на північ. Якщо його засудять, то він може це робити після відбуття покарання. В цій справі, де є арешт, кожні два місяці розглядається запобіжний захід», – констатував Юрій Луценко.

Як повідомляли, Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) викликало Генерального прокурора України Юрія Луценка на допит, який призначений на 15.00 15 липня.

До слова, Вишинського затримали у Києві 15 травня 2018 року. Тоді за результатами слідчих дій було отримано докази того, що інформація, розміщена на інтернет-ресурсі «РИА Новости Украина», містить заклики, спрямовані на шкоду суверенітету, територіальній цілісності та недоторканності України, державній та інформаційній безпеці. Його заарештували без права внесення застави й оголосили підозру в державній зраді.

Керівнику агентства загрожує до 15 років позбавлення волі в разі визнання його винним. Він усі обвинувачення заперечує. За результатом досудового розслідування прокуратура АР Крим направила обвинувальний акт відносно Вишинського до Подільського райсуду Києва для розгляду по суті.

Loading...