Новини » Політика 15 липня, 2019, 13:10
Голова КВУ розповів, хто з кандидатів найбільше порушує виборче законодавство
ZIK
ZIK

Найбільше порушень виборчого законодавства фіксується за кандидатами в мажоритарних округах – переважно це самовисуванці.

Про це в ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK заявив голова Комітету виборців України Олексій Кошель.

Ведучий поцікавився, яка ситуація з порушеннями в ході проведення парламентських виборів. У відповідь пан Кошель сказав, що дуже часто звертають увагу на голі цифри статистики, але вони потребують розшифрування.

«Національна поліція завжди вказує, що найбільша частка порушень законодавства – це порушення під час агітації. Це можуть бути білборди або листівки без вихідних даних. Тому нас не повинні дивувати цифри про зареєстровані 500 фактів порушень, тому що це може бути один і той же борд чи листівка, які фіксують правоохоронні органи», – сказав голова КВУ.

За його словами, серед проблем цієї виборчої кампанії – традиційний підкуп виборців.

«Ми не маємо підстав говорити, що масштаби більші, аніж у 2014 році. Це традиційно велика проблема. Ми фіксуємо технології підкупу наданням туристичних послуг. Зокрема, таке відбувається на Івано-Франківщині. Можна безкоштовно відвідати відомий гірськолижний курорт, людей туди привезуть нагодують, познайомлять з кандидатами у народні депутати і в них буде додаткова мотивація проголосувати», – відзначив пан Кошель.

Як зауважив гість програми, таких технологій фіксують достатньо багато, проте, 2/3 – це порушення, які неможливо довести в рамках законодавства.

«Встановлення дитячих майданчиків фондом імені кандидата, до якого кандидат немає жодного відношення. Так, це непрямий підкуп виборців, але це довести майже неможливо», – додав пан Кошель.

Голова КВУ сказав, що найбільший масив порушень фіксується кандидатами в мажоритарних округах.

«Переважно це самовисуванці. Це з категорії вічних мажоритарників, які перемагають з кампанії в кампанію, які завжди робили і продовжують робити акцент на своїй благодійності або псевдоблагодійності. Хтось встановлює статую Ісуса Христа, на якій пише назву своєї агрофірми. Це приклад з Тернопільської області. Там встановили зменшену копію статуї з Ріо-де-Жанейро, на якій табличка на честь 20-річчя агрофірми, один з керівників якої балотується в народні депутати», – констатував Олексій Кошель.

Нагадаємо, що поліція зареєструвала понад три тисячі заяв про правопорушення під час виборчої кампанії на позачергових виборах до Верховної Ради, запланованих на 21 липня, і вже з 15 липня всі підрозділи МВС переходять на посилений режим несення служби.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-18 08:54 :35