Генпрокурор Луценко прокоментував справу Бубенчика після допиту в НАБУ

ZIK

Мета про збільшення ефективності й забезпечення об’єктивності резонансного провадження щодо Івана Бубенчика була досягнута.

Про це на брифінгу після допиту в НАБУ заявив Генеральний прокурор України Юрій Луценко. 

Трансляцію брифінгу вів телеканал ZIK.

Генпрокурор прокоментував необхідність передачі кримінального провадження щодо учасника Євромайдану Івана Бубенчика групі прокурорів на чолі із заступником генпрокурора Аллою Стрижевською.

«У цій справі, яка набула резонансу, в справі Бубенчика, … в якій масово говорили про дивність і підозри, я, звичайно, взяв цю справу на свій контроль, заслухав в основних рисах і доручив заступнику, який за розподілом обов’язків її веде. Скажіть мені, невже це погано, коли керівником групи прокурорів стає не звичайний прокурор, а заступник генпрокурора? Відповідь – ні, це правильно, бо тільки у заступника генпрокурора є найбільші процесуальні та адміністративні можливості», – зазначив Юрій Луценко.

Юрій Луценко навів приклад, що звичайний прокурор не може пред’являти підозру адвокату або приймати рішення про передачу справи в органи досудового слідства.

«У заступника є великі адміністративні важелі – збільшувати групу, націлювати її, підкріплювати тощо. Тому, з моєї точки зору, мета про збільшення ефективності і забезпечення об’єктивності була досягнута. Про це свідчить нинішній стан цієї справи», – зазначив Юрій Луценко.

Як повідомляли, Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) викликало Генерального прокурора Юрія Луценка на допит, який призначений на 15.00 15 липня.

Як повідомляла речниця генпрокурора Лариса Сарган, Генерального прокурора Юрія Луценка викликають на допит до НАБУ з приводу прийняття ним процесуального рішення про передачу резонансного кримінального провадження щодо учасника Євромайдану Івана Бубенчика складу прокурорів на чолі з керуючим заступником генпрокурора А.Стрижевською для здійснення неупередженого та ефективного досудового розслідування.

Нагадаємо, ГПУ оголосила підозру активісту Майдану Івану Бубенчику у вбивстві двох правоохоронців у лютому 2014 року.

Loading...