Експерт вважає, що люстрація від Зеленського – це шлях до знищення політичного класу

ZIK

Доповнення до закону про люстрацію від команди Володимира Зеленського – це повна маячня. Якщо знищувати політиків як клас, не буде існувати держави.

Про це в ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK заявив політичний експерт Сергій Биков.

Биков вважає, що новий закон про люстрацію, який пропонує Володимир Зеленський – це нонсенс, що дозволяє знищувати Україну як державу і політиків як клас.

«У Порошенка, якщо казати відверто, була не така тотальна маячня, як зараз у команди Володимира Зеленського. Там пропонують люструвати виборні посади, тобто тих людей, які обирають люди. Ті, кого обирали народним депутатом і президентом, не матимуть можливості проходити до парламенту або брати участь в державному управлінні», – зазначив політичний експерт.

За його словами, а якщо знищувати політиків як клас, тоді не буде існувати держави. Зокрема, він переконаний, що політик має бути професіоналом, він має мати досвід і знання. А якщо у нього цього не буде, то що від нього очікувати.

«Ми вже мали закон про люстрацію. Яка гарна мета – прибрати старих поганих чиновників епохи Януковича. Зрештою ми бачимо колапс у правоохоронній системі, у державному управлінні, Міністерстві юстиції і МЗС», – наголосив Биков.

Окрім цього, ведуча програми зауважила, що в новому законопроекті про люстрацію, пропонують, що під цей закон не будуть підпадати ті люди, які за власним бажанням написали заяву про звільнення в період президентства Порошенка. Політичний експерт зауважив, що в цю категорію можуть потрапити і ті, хто присягнув на вірність Володимиру Зеленському.

«Правки можуть бути будь-які і цим характерне українське законодавство і законотворчість. Тобто, внести можна будь-які правки і ніхто їх не регламентує і попередньо не відбирає», – прокоментував гість програми.

Як повідомляли, президент Володимир Зеленський збирається змінити закон про люстрацію. Він хоче туди внести перелік посад всіх представників влади, які керували країною з 2014 по 2019 роки. Це – президент, працівники уряду, нардепи, чиновники.

Посли країн «Великої сімки» G7 виступили із заявою, в якій підтримують притягнення до відповідальності винуватих у зловживанні владою, але відзначають відмінність нинішньої ситуації в Україні від постреволюційної.

Loading...