Новини » Події Читать эту новость на русском

Денісова сподівається, що 16 липня відбудеться обмін списками затриманих українців і росіян

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова

Український омбудсмен Людмила Денісова очікує, що у вівторок, 16 липня, їй вдасться обмінятися списками утримуваних в ув’язненні громадян України та Росії зі своєю російською колегою Тетяною Москальковою, після чого сторони зможуть перейти до верифікації.

Про це передає Інтерфакс-Україна.

«Завтра, я сподіваюся, під час нашої зустрічі ми обміняємося списками наших громадян на територіях України та Росії, які перебувають у місцях позбавлення волі. Будемо їх верифікувати», - сказала Денісова на спільній прес-конференції з російським омбудсменом у понеділок у Києві.

«Ми продовжимо співпрацю і говоримо про те, що нам треба передати одне одному списки наших громадян. Ми проведемо верифікацію цих громадян, яких утримують, і проводитимемо можливі зустрічі для визначення механізмів їх повернення», - пояснила Денісова.

У свою чергу Москалькова зазначила, що у вівторок омбудсмени двох країн проведуть зустріч у Москві.

«Ми маємо намір провести повну ревізію списків громадян РФ і України, які перебувають на відповідних територіях Росії та України, - у місцях позбавлення волі, і намітити план дій з надання їм гуманітарної допомоги», - сказала російський омбудсмен.

Москалькова також звернула увагу, що за рік від моменту обміну списками в них відбулися зміни.

«Ми сьогодні провели попередню роботу. З російського списку щодо 50 громадян Росії 27 осіб перебувають у місцях позбавлення волі, з них 13 відбувають покарання, стосовно 5 немає рішення апеляційних проваджень, стосовно 8 осіб немає рішення першої судової інстанції, рішення суду першої інстанції не набуло чинності стосовно однієї людини, 23 людини з цього списку перебувають на волі», - розповіла російський омбудсмен.

 

Читайте більше новин на тему: окупований Крим

Loading...