Адмінресурс чи непрямий підкуп: в «Опорі» розповіли про ключові виклики парламентської кампанії

ZIK

У порівнянні із президентською виборчою кампанією, на парламентській суттєво зменшився вплив адмінресурсу. Натомість одним із ключових викликів перегонів є непрямий підкуп виборців.

Таку думку в ефірі інформаційно -аналітичного проекту «Коментарі» на телеканалі ZIK розповів аналітик ГМ «Опора» Олександр Клюжев.

Він наголосив: вважає, що явка виборців 21 липня складе близько 50% громадян. Адже слід врахувати характер цієї кампанії, позачерговий статус та літній період.

Водночас, він прокоментував хід виборчих перегонів.

«Якщо говорити про агітаційну кампанію, відзначаємо зниження впливу адміністративного ресурсу, зловживання ним. Це пов’язане з тим, що в нас, по суті. такий перехідний період, коли немає обмеженого переліку партій, які володіють адміністративним ресурсом і користуються ним у електоральних цілях», – зазначив Клюжев.

Він підкреслив: порівняно із останніми президентськими виборами, вплив зловживань адмінресурсом у виборчих інтересах зменшився.

«Та якщо говорити про інші прояви кампанії, на жаль, непрямий підкуп виборців є одним із ключових викликів для цієї кампанії. Це пов’язано із тим, що у нас збереглася мажоритарна складова. Кандидати, що належать до партій або є самовисуванцями, достатньо активно вдаються до різних форм матеріального стимулювання виборців», – розповів аналітик «Опори».

Однак, за словами експерта, не завжди у таких випадках можна довести порушення законодавства. Адже використовуються ще й і треті юридичні особи, благодійні фонди, а агітацію здійснюють під виглядом певних соціальних акцій.

«Однак, спрямованість мажоритарників на певне матеріальне стимулювання виборців є характеристикою виборів. З точки зору інструментарію, який застосовують такі кандидати, тут немає великої різниці із попередніми волевиявленнями», – наголосив Олександр Клюжев.

Як повідомлялось раніше, на Луганщині кандидат від «Опозиційного блоку» підкуповував виборців.

Loading...