Новини » Політика 14 липня, 2019, 8:05
ЦВК вперше оприлюднила фото мажоритарників

Центральна виборча комісія вперше за всю історію виборів в Україні оприлюднила на своєму сайті фото всіх кандидатів у народні депутати, які балотуються в мажоритарних округах.

Про це повідомляє Рух ЧЕСНО.

Раніше виборці могли побачити портрети кандидатів-мажоритарників у своєму окрузі лише на інформаційних плакатах на виборчих дільницях.

Зараз уже доступні фотографії всіх 3082 претендентів на депутатські мандати, які балотуються у 199 мажоритарних округах.

«Оприлюднення ЦВК фото кандидатів-мажоритарників – це справжня революція. Вперше виборець може побачити, хто змагається за його голос, не на дільниці в день голосування, а на екрані свого комп’ютера чи смартфона. Але найголовнішим є те, що тепер ми в змозі ідентифікувати численних техкандидатів та «клонів» відомих кандидатів», – каже координаторка Руху ЧЕСНО Віта Думанська.

За її словами, цьогорічні парламентські вибори значно «просунулися» в технології «клонування».

«Якщо раніше «клонів» виставляли проти конкретного кандидата, аби просто вкрасти в нього голоси, то зараз «клонування» перетворилося на бізнес і з’явилися цілі клоноферми: кандидату можуть пропонувати заплатити, аби його повний чи неповний тезко не заважав йому на виборах. Ба більше, є випадки, коли «клонів» виставляють відразу проти кількох відомих кандидатів на одному окрузі. При цьому ЗМІ й виборці можуть думати, що це кандидати постаралися висунути клонів один для одного. Такі кандидати з клоноферм, якщо досягнуті домовленості, можуть знятися. Зовсім скоро рух ЧЕСНО оприлюднить інформацію для виборців про ці маніпуляції», – наголосила Думанська.

Нагадаємо, 11 липня Верховна Рада ухвалила у другому читанні Виборчий кодекс, який, зокрема, скасовує мажоритарку на парламентських виборах та запроваджує пропорційну виборчу систему з відкритими списками

21 липня 2019 року відбудуться позачергові вибори до Верховної Ради України. 

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-28 09:33 :41