Новини » Світ

Прихильники Brexit причетні до витоку секретних телеграм британського посла у Вашингтоні

За витоком в пресу секретних телеграм, які направляв до Лондона колишній посол Великобританії в США Кім Деррок, стояла людина «з доступом до історичних файлів».

Про це пише The Sunday Times з посиланням на урядові джерела, передає «НВ».

Видання пише, що голова «Партії Brexit» Річард Тайс знаходиться у стосунках з Ізабель Оукшот, яка й опублікувала листи.

Газета посилається на слова джерел в уряді про те, що до витоку, ймовірно, причетна особа, що намагається підірвати репутацію чиновників, які недостатньо підтримують вихід Британії з Євросоюзу.

Видання нагадує, що Тайс, а також засновник і лідер «партії Brexit» Найджел Фарадж висловлювалися за відставку британського посла.

Поліція спільно з MI-6 (Секретною розвідувальною службою Великобританії) і Міністерством закордонних справ, яке почало внутрішнє розслідування, виключили припущення про те, що витік був результатом хакерської атаки з боку іноземної держави.

За даними газети, до розслідування приєднаються співробітники британського Центру урядового зв’язку, які мають намір знайти підозрюваного за допомогою прослуховування телефонних записів і вивчення електронної пошти.

Нагадаємо, між Великобританією і США розгорівся дипломатичний скандал, пов’язаний з витоком секретних дипломатичних записок з докладним описом «некомпетентного» Білого дому при президенті США.

У цих документах, які британський посол Кім Деррок відсилав в МЗС Великобританії, він називав Трампа «некомпетентним», «ні на що не здатним» і «небезпечним».

Після оприлюднення записок в ЗМІ Трамп заявив, що Вашингтон більше не буде мати справу з британським послом.

 Loading...