live

На ОМКФ презентували тизер фільму «Номери» за п’єсою Сенцова

На 10-му ювілейному Одеському міжнародному кінофестивалі показали перший тизер до фільму «Номери». Презентацію було приурочено до дня народження Олега Сенцова, якому 13 липня виповнилося 43 роки.

Про це Укрінформу повідомили в кінокомпанії 435 FILMS.

«Знімальну групу стрічки представила генеральна продюсерка Одеського міжнародного кінофестивалю Юлія Сінькевич. Тизер презентували продюсерка стрічки Анна Паленчук, співрежисер картини Ахтем Сеітаблаєв та кастинг-директорка Анастасія Чорна», – йдеться в повідомленні.

Як зазначила Анна Паленчук, фільм став можливим завдяки підтримці з боку Одеського міжнародного кінофестивалю, ідея виникла рік тому, коли презентували фільм «Номери» на пітчингу ОМКФ.

«Ми зустріли партнерів: Даріуша Яблонського з компанії Аpple Film Production з Польщі. Потім отримали фінансування від Міністерства культури України. І весь час листувалися з Олегом. Нам було важливо, щоб він продовжував творити навіть в умовах свого ув’язнення», – підкреслила продюсерка.

Для Олега Сенцова «Номери» – це вже друга повнометражна художня робота (першою став фільм «Гамер» у 2011 році). Картина за його однойменною п’єсою перебуває на фінальній стадії виробництва. ЇЇ особливість у тому, що безпосереднє творче керівництво Сенцов здійснював шляхом листування. Співрежисером виступив Ахтем Сеітаблаєв, відомий за такими фільмами, як «Хайтарма», «Чужа молитва» та «Кіборги».

«Мене вразило те, з якою прискіпливістю, емпатією та чітким знанням того, що він хоче побачити, Олег будував нашу розмову і, власне, майбутній фільм. Ці листи були настільки сповнені життям, що якби я не знав, що він сидить у в’язниці, я подумав би, що пише листа, скажімо, з Сімферополя», – поділився Ахтем Сеітаблаєв.

Також він розповів, що іноді листи від Олега приходили із запізненням. Але дивним чином це лише підкреслювало те, що режисери мислять в одному напрямку: «Декілька разів ми писали один одному про рішення якоїсь сцени, деталі костюмів чи реквізиту – і писали один одному те саме. І коли читали листи, раділи з цього, бо це означало, що ми були на одній хвилі».

Творці стрічки розповіли, що найважче було працювати над кастингом акторів, адже режисер не міг подивитись відео кінопроб. Тож Ахтему Сеітаблаєву та кастинг-директорці Анастасії Чорній доводилося у листах докладно описувати проби кожного з кандидатів.

Головні ролі у картині «Номери» зіграли: Перший – Олександр Ярема, Друга – Ірина Мак, Третій – Віктор Жданов, Четверта – Лорена Колібабчук, П’ятий – Денис Роднянський, Шоста – Олена Узлюк, Сьомий – Євген Черніков, Восьма – Агата Ларіонова, Дев’ятий – Олександр Бегма, Десята – Марія Смолякова, Одинадцятий – Максим Девізоров, Нуль – Віктор Андрієнко.

Після закінчення зйомок Олег Сенцов подякував команді та знімальній групі, що працювала над фільмом.Loading...
Loading...
Loading...