Новини » Світ 14 липня, 2019, 10:36
На Кубі вводиться посада прем’єр-міністра і скорочується чисельність парламенту

Національна асамблея народної влади Куби схвалила нововведення у виборче законодавство республіки. Серед іншого, на острові вперше з 1976 року вводиться посада прем’єр-міністра.

Крім того, після наступних виборів чисельність Національної асамблеї народної влади скоротиться з 605 до 474 депутатів, які зможуть займати свої посади не більше двох п’ятирічних термінів, повідомляє DW.

У лютому 2019 року на спеціальному референдумі 86 відсотків кубинців виступили за оновлення конституції країни. Перед цим проект Основного закону протягом трьох місяців обговорювався в регіонах і на підприємствах Куби. Представники опозиції до обговорення допущені не були. Опозиціонери закликали жителів країни голосувати на референдумі проти проекту.

Нова конституція Куби вступила в силу в квітні. Вона передбачає часткове визнання приватної власності і установа посади прем’єр-міністра. При цьому роль Комуністичної партії в новій редакції Основного закону не змінилася – вона залишається єдиною законною політичною силою в республіці.

Крім того нова конституція визнає значимість малого і середнього бізнесу, іноземних інвестицій і конкуренції для кубинської економіки.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-19 23:45 :04