Новини » Львів

Львів’яни впроваджують технології обігріву міст без газу

Обігріти великі міста без використання іноземного газу - у цьому допоможе досвід модернізації енергетичних об'єктів Прибалтики і Білорусі.

 Зокрема, міські теплоелектростанції Литви активно переводять на альтернативні види. Вже на сьогодні 60 відсотків тепла литовці отримують з допомогою біопалива.
 
“У Литві небагато енергетичних ресурсів. Це біопаливо, деревна тріска, гілки, вода і сонце. Україна також могла взяти приклад з Литви, пішовши шляхом відмови від газу, - повідомив виконавчий директор ТЕС consulting Томас Ракаускас. - Для цього в України є свої ресурси: біопаливо, насіння соняшника і чимало іншого - не лише тріска, а сіно, торф, вугілля”.
 
Європейські технології в Україні впроваджує львівська компанія “Ecopower”. Працівники компанії мають досвід модернізації енергетичних об'єктів Прибалтики і Білорусі.
 
“Моя програма дозволяє збільшити ефективність роботи енергосистем України. Для того, щоби Україна стала енергетично незалежною країною, - повідомив керівник підприємства “Ecopower” Віктор Пілат. - Цю проблему потрібно вирішувати комплексно. Це утеплення будівель, встановлення лічильників, встановлення індивідуальних теплових пунктів. Це перехід на місцеві види палива. Це збільшення ефективності об'єктів, які вже працюють”.
 
Перші проекти львів'ян з модернізації тепломереж кількох українських міст запрацюють уже цього року. Наступний крок - перехід на альтернативне паливо. Як пояснює Віктор Пілат, модернізацію енергетичних систем України можна значно прискорити. “Для потрібно вдосконалити застаріле законодавство”, - вважає львівський енергетик.Loading...