Експерт розповів, у яких містах найбільше заробляють

.

Українці економлять на найнеобхіднішому – ліках, продуктах, одязі. Понад 3 млн домогосподарств не можуть самостійно оплатити комунальні послуги.

Про це розповів Gazeta.ua фінансовий експерт Олексій Кущ.

«У 2017-2018-х реальні доходи громадян зросли на 10-15%. Цьогоріч темпи сповільнилися до 7%. До того ж у нас неоднорідна структура доходів громадян. Зарплата становить приблизно 50% всіх заробітків. Соціальна державна допомога, пенсії, стипендії – 35», – пояснює фінансист.

За його словами, минулі роки людям вдавалося заощаджувати 1-2% від доходів. Зараз вони активно витрачають гроші, які зекономили раніше.

«Частина українців їде працювати за кордон. Додому фактично пересилають 7-8 мільярдів доларів. Це тільки 10% від усіх витрат та доходів українців. Торік останні становили близько 2,5 трильйонів гривень. Тому переоцінювати роль грошей від трудових мігрантів не варто», – пояснює він.

В Україні найбільше заробляють у Києві та області, Харкові, Львові, Дніпрі, Одесі. Найменше – у малонаселених аграрних регіонах. Наприклад, Чернігівська обл.

«На Заході доходи теж не великі. Офіційна статистика не враховує гроші заробітчан. Водночас у регіоні мешканці називають свої доходи середніми. Адже звикли розраховувати на власні сили – займаються підприємництвом чи їдуть працювати за кордон. У промислових районах на Сході України люди скаржаться на низькі доходи. Вони звикли все життя працювати на одній роботі та отримувати допомогу від держави», – підсумовує Олексій Кущ.Loading...