Новини » Світ

Британія і Канада оголосили про запуск нової коаліції за свободу ЗМІ

За підсумками глобальної конференції із питань свободи ЗМІ міністр закордонних справ Великої Британії Джеремі Хант і її канадська колега Христя Фріланд оголосили про запуск нової коаліції за свободу ЗМІ.

Відповідне повідомлення опубліковане на сайті уряду Сполученого Королівства, інформує Громадське.

Коаліція буде сформована урядами, які підпишуть угоду, що зобов’язує їх виступати і робити спільні дії, коли свобода ЗМІ перебуває під загрозою.

Конференція стане щорічним заходом, яке збирає уряди країн світу, громадянське суспільство і засоби масової інформації, щоб підводити підсумки стану свободи ЗМІ в усьому світі. Канада проведе наступну конференцію в 2020 році.

Коаліція буде відстежувати порушення і зловживання свободою ЗМІ, доводячи їх до відома світової громадськості, спільно виступати на урядовому рівні в тих країнах, де свобода ЗМІ перебуває під загрозою, і демонструвати солідарність із країнами, які працюють над утвердженням свободи ЗМІ.

Нагадаємо, в звіті правозахисної організації Freedom House, який відзначає зниження глобального рівня демократії у світі, йдеться про те, що протягом останнього десятиліття в усьому світі погіршується ситуацією із свободою ЗМІ. Нові форми репресій зачіпають як відкриті суспільства, так і авторитарні держави.

 Loading...