live
Новини » Політика

Різниця люстрації в Україні у порівнянні з Польщею і Чехією – порівняння проблем

ZIK

Люстрація не повинна бути каральною системою – має йтися лише про висвітлення інформації.

Про це в ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK заявив політичний експерт Володимир Мартинюк, відповідаючи на запитання, якими мають бути критерії очищення влади.

«У наших умовах це мав би бути сайт, де записані, наприклад, всі «стукачі» КДБ чи «інструктори» райкомів партії та вище. Все. Можливо, могла би бути якась інструкція… Наприклад, у Чехії цим людям на п’ять років була заборона обіймати (посади, – ред.)», – зазначив Володимир Мартинюк.

Політичний консультант Сергій Лозовський додав, що погоджується із колегою у тому, що люстрація має полягати у висвітленні певних позицій. Водночас він назвав відмінність очищення влади в Україні від тих процесів, які свого часу відбувалися у сусідніх державах – Чехії та Польщі.

«Для них це (люстрація, – ред.) було перепоною для того, щоб пропустити людину на відповідальну посаду. У нас інша біда – в нас, в основному, корупція. У нас вже не політичні вподобання, а приналежність до корупційних схем.

Складно собі уявити на сьогодні – не хочу звинуватити всіх чиновників, але кажу, що важко собі уявити когось, задіяного у схему роботи там, де «викачувалися» гроші, знизу вгору передавали, щоб він не був у цьому задіяний.

Просто у такому механізмі його відразу викидали звідти, як непотріб. Він потрібен для того, щоб проводити, як трубопровід, гроші знизу вгору. Якщо він цієї функції не виконував, його забирали», – зазначив Сергій Лозовський.

Як повідомляли, президент Володимир Зеленський збирається змінити закон про люстрацію. Він хоче туди внести перелік посад всіх представників влади, які керували країною з 2014 по 2019 роки. Це – президент, працівники уряду, нардепи, чиновники.

Посли країн «Великої сімки» G7 виступили із заявою, в якій підтримують притягнення до відповідальності винуватих у зловживанні владою, але відзначають відмінність нинішньої ситуації в Україні від постреволюційної.Loading...
Loading...
Loading...