Новини » Спорт 13 липня, 2019, 9:42
Після дев’ятого дня змагань Універсіади-2019 Україна піднялася на 16-е місце
universiade2019napoli.it

У італійському Неаполі у п’ятницю, 12 липня, завершився дев’ятий медальний день змагань ювілейної ХХХ Всесвітньої літньої Універсіади-2019. За його підсумками студентська збірна України здобула дві золоті та дві срібні медалі. Тож маючи у своїй скарбничці тепер десять нагород (три золоті, чотири срібні та три бронзові), у медальному заліку Україна піднялася з 21-го місця на 16-е.

Нагадаємо, у турнірі з дзюдо Ганна Антикало у четвер, 4 липня, посіла третє місце. У вівторок, 9 липня, «синьо-жовта» скарбничка після чотириденної «засухи» поповнилася трьома нагородами: бронзову медаль завоював тхеквондист Денис Вороновський, легкоатлет Сергій Регеда здобув «срібло» у метанні молота, а ще одна представниця Королеви спорту Марина Бех-Романчук виграла змагання в стрибках у довжину. У середу, 10 липня, третє місце посіла тхеквондистка Ірина Ромолданова. Наступного дня, у четвер, срібні нагороди здобула наша чоловіча баскетбольна команда. А вчора, 12 липня, одразу три нагороди завоювали українські легкоатлетки: зранку «срібло» виборола команда у спортивній ходьбі на 20 км, а ввечері «золото» до нашої скарбнички поклали метальниця молота Ірина Климець та Ольга Корсун, яка виграла потрійний стрибок. Друге місце посіла у багатоборстві збірна України у групових вправах змагань з художньої гімнастики.

Загалом у ХХХ Всесвітній літній Універсіаді-2019 беруть участь 8 000 спортсменів зі 170-ти країн планети, які розіграють 220 комплектів медалей у 18-ти видах спорту. Студентську збірну України в Неаполі представляють 177 спортсменів, які змагаються у баскетболі, волейболі, спортивній гімнастиці, художній гімнастиці, дзюдо, легкій атлетиці, плаванні, стрибках у воду, стрільбі з лука, тенісі, тхеквондо, фехтуванні та футболі.

Наразі нагороди Неаполя-2019 вже вибороли атлети 65-ти країн, 39 з яких мають у своєму активі бодай одну золоту медаль.

Також нагадаємо, що на минулій, ХХІХ Всесвітній літній Універсіаді, яку 2017 року приймала столиця Тайваню Тайбей, українські спортсмени здобули загалом 36 нагород (12 золотих, 11 срібних, 13 бронзових) і посіли шосте місце у загальнокомандного медальному заліку серед 142 країн-учасниць.