Новини » Світ 13 липня, 2019, 8:30
ОБСЄ анонсують переговори щодо Придністров’я у жовтні

Молдова та Придністров’я проведуть нові переговори у форматі «5+2» у жовтні.

Про це розповів спецпредставник голови ОБСЄ щодо Придністровського врегулювання, посол Франко Фраттіні, передає Укрінформ.

Тут візьмуть участь Україна, ОБСЄ, Росія, спостерігачі ЄС та США.

«На жовтневих переговорах належить позначити наявні досягнення і намітити перспективні плани на майбутнє. Наступним етапом процесу може стати листопадова баварська нарада, в ході якої детально обговорюватимуться найгостріші питання. Ці політичні заходи передуватимуть запланованому на грудень діалогу на рівні Ради міністрів закордонних справ ОБСЄ », – зазначив Фраттіні.

Під час зустрічі з президентом Молдови Ігорем Додоном посередники і спостерігачі на переговорах підтримали зусилля Кишинева в активізації процесу врегулювання конфлікту.

Додон окреслив основні пріоритети врегулювання: права людини і демократизація Придністров'я, забезпечення вільного пересування громадян, вантажів і послуг по всій території Молдови, відновлення єдиного торгово-економічного простору країни, а також створення передумов для переходу в 2020 році до обговорення політичного врегулювання придністровської проблеми.

Додамо, останній раунд переговорів щодо Придністровського врегулювання у форматі «5+2» пройшов у середині 2018 року.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-16 03:01 :09