Новини » Політика

Найдосвідченіший мер Києва дав пораду Зеленському щодо люстрації

ZIK

Спочатку Зеленському треба було повести вибори до Верховної Ради, потім створити Кабмін як виконавчий орган, дати право йому виконати кінцеві положення про децентралізацію, а вже потім взятися за люстрацію.

Про це в ефірі програми «Кінець дня» на телеканалі ZIK заявив народний депутат 5-го та 6-го скликань, міський голова Києва у 1996-2006 роках Олександр Омельченко.

Олександр Омельченко вважає, що пан Порошенко провів люстрацію незаконно та з грубими порушеннями. За його словами, це визнано Європою, є відповідне заключення, але ніхто його не виконав.

«Але люстрація мала б торкнутися й особисто Порошенка. Адже він був міністром при президентові, який зрадив Україну та народ. Тож Порошенко не підпав під люстрацію тільки тому, що був президентом.

Але всі, хто отримував військові звання при Януковичу, попали під люстрацію. Я знаю це, бо так було з моїми друзями. Всі голови районних адміністрацій, які були призначені під час перехідного періоду при Януковичі, також попали під люстрацію», – зазначив пан Омельченко.

На його думку, Зеленський, подавши до Верховної Ради проєкт закону про люстрацію, дещо поспішив.

«Не треба було так поспішати президенту Зеленському з проєктом закону про люстрацію. Спочатку треба було провести вибори до Верховної Ради, чесно й демократично, потім створити Кабмін як виконавчий орган, дати право йому виконати кінцеві положення про децентралізацію, а уже потім взятися за люстрацію», – прокоментував Олександр Омельченко.

Нагадаємо, Президент Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради проєкт закону про люстрацію високопосадовців, які обіймали посади із 23 лютого 2014 року до 19 травня 2019 року.Loading...