Зміни до закону про люстрацію – це швидше помста нових політиків – старим, – Раїмов

ZIK

Президент Володимир Зеленський оголосив про те, що хоче змінити закон про люстрацію – внести у документ перелік посад всіх представників влади, які керували країною з 2014 по 2019 роки. Це виглядає на помсту нової влади – старій.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Коментарі» телеканалу ZIK розповів політтехнолог Дмитро Раїмов.

«Масова люстрація – це повна дурня, адже навіть Венеційська комісія заявляла, що даний закон порушує права людини. Також українська судова система має величезну кількість прецедентів, коли люди, які потрапляють під люстрацію, відновлювались на посадах», – сказав Раїмов.

Він також наголосив, що варто згадати про ситуацію з Богданом, який за законом потрапляє під люстрацію, але певним чином йому допомогли позбутися цієї проблеми. Тому це швидше політичне питання.

«Я хочу подивитись на команду пана Зеленського, яка почне розклюватися зі середини. Тому що частина команди на високих посадах підпадає під їх пропозицію. Також, вибачте, коли пропонують під люстрацію відправити голову Верховної Ради, то варто нагадати, що така людина не призначається чиновником, а обирається із переліку народних депутатів у ВР. Тому таке враження, що подібні речі про люстрацію щодо голови парламенту, писав школяр», – зазначив він.

За його словами, не зрозуміло і те, що означає теза, що всі, хто були депутатами ВР, у жодному разі знову не допускатимуться у парламент.

«Український народ дав можливість людям стати депутатами, і тепер незрозуміло, на якій підставі будучи президентом чи депутатом буде можливість забрати право в українського народу делегувати комусь повноваження по Конституції», – обурився Раїмов.

Що ж до представника президента у Верховній Раді Руслана Стефанчука, якому доручили питання люстрації, то він намагається просто пояснити все, що відбувається в Офісі президента.

«Варто зазначити, що Стефанчук не дав власної оцінки пропозиції щодо змін до закону про люстрацію. Він просто сказав, що прийдеться виконувати, бо у нього немає права сперечатися з президентом. Виглядає на те, що Зеленський вирішив сказати про люстрацію після поїздки в західну Україну, а також після зустрічі з представниками Київщини, зокрема,  Борисполя. Але є й інший варіант. Щоб відібрати чужу власність, вони хочуть провести люстрацію. Хоча це швидше помста нових – колишнім», – додав він.

До слова, президент Володимир Зеленський збирається змінити закон про люстрацію. Він хоче туди внести перелік посад всіх представників влади, які керували країною з 2014 по 2019 роки. Це – президент, працівники уряду, нардепи, чиновники. 

Loading...