Новини » Події 12 липня, 2019, 23:00
Державне бюро розслідувань проводить обшуки в ДФС

Обшуки, які Державне бюро розслідувань проводило в офісі Державної фіскальної служби були пов’язані із вилученням документів щодо мирової угоди між компанією «Філіп Морріс» та державою Україна.

Про це повідомляє НВ з посиланням на власні джерела у правоохоронних органах.

«Обшуки стосуються справи про підписання мирової угоди між державою і тютюновою компанією «Філіп Морріс», — повідомило джерело.

У статті наголошується: в 2015 році «Філіп Морріс Україна» використовувала спеціальний митний режим. Харківська митниця ДФС звільнила компанію від ввізного мита та інших податків на імпорт сировини, продукція з якої підлягала реекспорту. Загальна вартість готового товару, що був вироблений і реескпортований з України у квітні 2015 - березні 2016 року склала 87 млн євро.

У березні термін дії дозволу закінчився, а ГУ ДФС у Харківській області ініціювало податкову перевірку. За її результатами «Філіп Морріс Україна» отримало податкові повідомлення-рішення на загальну суму 635 млн грн, у яку увійшли донарахування за ввізним митом, додаткове ввізне мито, ПДВ, штрафи і пеня.

На початку грудня 2018 року Кабінет Міністрів розпорядився підписати мирову угоду між компанією і державою Україна. Уряд зобов’язав в.о. голови ДФС Олександра Власова підписати зазначений документ.

«Підписання та виконання мирової угоди повністю відповідає законодавству України, а також міжнародним зобов’язанням України в рамках Угод про захист інвестицій між Україною та США і Україною та Швейцарською Конфедерацією. Воно продемонструвало готовність уряду і ДФС сприяти поліпшенню бізнес-клімату в Україні», – заявила директорка із зовнішніх зв’язків ПАТ «Філіп Морріс Україна» Наталія Бондаренко.

За інформацією прес-служби ДБР, слідчі теруправління у м. Полтаві, розслідують можливі незаконні дії посадових осіб керівництва ДФС України, ГУ ДФС у Харківській області та Харківської митниці ДФС. В усіх трьох структурах пройшли обшуки ДБР спільно із СБУ.

«За попередньою інформацією, чиновники не здійснювали митний контроль за товарами одного з великих міжнародних виробників тютюнової продукції. Крім того, керівництвом ДФС України прийнято рішення про скасування фінансових санкцій щодо згаданого товаровиробника. Через ці дії державний бюджет можливо недоотримав кошти в сумі близько 630 млн грн», – сказано в заяві прес-служби.

Відкрито кримінальне провадження, передбачене ч. 2. ст. 367 Кримінального Кодексу України – службова недбалість. Тобто, невиконання або неналежне виконання службовою особою своїх службових обов’язків, що спричинило особливо тяжкі наслідки.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-19 04:41 :22