Новини » Політика 12 липня, 2019, 10:57
Зеленський може і не підписати Виборчий кодекс, – Москалюк
ZIK
ZIK

Насправді ухвалення у Верховній Раді виборчого кодексу – така собі піррова перемога. Він почне діяти аж через десятиліття, якщо за цей час не відбудеться якихось дострокових виборів. До того ж Зеленський може просто не підписати законопроект.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Коментарі» на телеканалі ZIK висловив політичний аналітик, кандидат юридичних наук Олександр Москалюк.

Він переконаний: президент України може й не підписати ухвалений парламентарями Виборчий кодекс. Пояснити це Зеленський може «формальною річчю» – мовляв, кодекс набирає чинності у дуже далекій перспективі, тому потрібно ухвалити новий.

«Це можуть записати мотивом, чому не приймається кодекс», – зауважив Москалюк.

Він наголосив: ухвалений Виборчий кодекс набирає чинності лише у 2023 році, в момент, коли вже відбудуться чергові вибори.

«Тож, фактично, це навіть не з 2023-го, а з 2028 року, якщо не відбуватиметься якихось дострокових виборів», – розповів експерт.

До того ж, на його думку, ще невідомо, чи цей кодекс дійсно запрацює у визначені дати. Адже, за аналогією до Земельного кодексу, який відтерміновують уже майже 20 років, Виборчий також можуть переносити.

«Такі речі роблять цю перемогу пірровою», – підкреслив Москалюк. 

Як повідомлялось, 11 липня, народні депутати нарешті ухвалили законопроект Виборчого кодексу в другому читанні і в цілому. «За» проголосували 230 парламентарів.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-20 12:18 :09