live

Україна – третя у світі за заборгованістю перед МВФ, – заслужений економіст

ZIK

За урядів Єханурова та Кінаха в МВФ був офіс у Києві, вони прогнозували розвиток, але грошей не давали. Це був щасливий епізод у житті України.

Про це в ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK заявив заслужений економіст України Олексій Плотніков.

Пан Плотников зауважив, що в минулому України були періоди, за урядів Єханурова та Кінаха, коли в країни були безкредитні стосунки з МВФ.

«У них був офіс у Києві, вони сиділи, робили таблички, прогнозували розвиток, але грошей не давали. І ми нічого їм були не винні. З цієї точки зору це був, певною мірою, щасливий епізод в житті України», – зазначив експерт.

За його словами, зараз, коли Україна – третя у світі за заборгованістю перед МВФ після Греції та Аргентини, ми вже не можемо припинити співпрацю з фондом. Це можна зробити, лише все повернувши.

«Україна не може все віддати, не отримавши нових грошей. Тобто якби економіка України запрацювала на зростання у 7-8%, можливо, це дозволило б віддавати запозичення за рахунок зростання ВВП. Зараз можна віддавати гроші, виключно позичаючи в інших джерелах чи перепозичаючи у МВФ», – вважає Плотніков.

Тому, на його думку, хоч щоб якось вирішити цю ситуацію, треба, щоб нова влада прагнула мінімізувати борги і не накопичувала їх. Щоб вона прагнула поступово віддавати, не беручи нових грошей.

«У принципі це можливо. Це можливо, залучаючи комерційні ринки та активізуючи національну економіку. Але якщо ми відмовимося працювати з МВФ - це означає дефолт, а державі він абсолютно не потрібен. З точки зору інтересів держави, дефолт - це зміни в зовнішньоекономічній діяльності, це блокування рахунків українців та українських підприємств, знецінення гривні. Це дуже багато негативу, який не потрібен ні владі, ні опозиції, ні тим більше громадянам України», – прокоментував гість програми.

Як повідомляли, міністр фінансів Оксана Маркарова заявила, що Україна веде активні переговори з Міжнародним валютним фондом щодо нової програми фінансування.

Loading...