live

Тотальне захоплення влади, – експерт про люстраційну ініціативу Зеленського

ZIK

В інших країнах люстрація була процедурою, яку люди могли пройти, а могли і не пройти, натомість «люстраційна» ініціатива президента Зеленського – це тотальне захоплення влади, коли в обхід Конституції звільняють старий апарат і набирають новий.

 

Про це в ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK заявив політичний експерт Володимир Мартинюк.

Експерт, коментуючи «люстраційну» ініціативу Президента України Володимира Зеленського, зауважив, що закон про очищення влади, ухвалений 2014 року, не є люстрацією.

Володимир Мартинюк нагадав, що люстрація, яка відбувалася у Чехії чи Польщі, полягала у висвітленні відомостей про агентів комуністичних спецслужб і номенклатурних діячів партії. Так, якщо людина балотувалася у депутати, за допомогою бази даних можна було дізнатися, чи не була вона номенклатурним діячем, і визначатися, чи голосувати за цю особу, а чи ні.

«Це суть закону про люстрацію. У нас тоді, у 2014 році, його використали для помсти, для покарання, тобто трохи не так, як закон про люстрацію має бути», – зазначив Володимир Мартинюк.

Експерт нагадав, що в інших країнах люстрація була процедурою, яку люди могли пройти, а могли і не пройти.

«А тут з боку Зеленського – це тотальне захоплення влади. Тобто в обхід Конституції звільняється старий апарат і набирається новий. Це захоплення влади, я так вважаю, і це не є аж надто добре, бо якою не була б та стара влада, ті люди знають, як треба ту пенсію нарахувати тощо… І якщо відразу це різко поміняти, то будуть проблеми. Новим людям доведеться ще навчатися», – зазначив Володимир Мартинюк.

Як повідомляли, президент Володимир Зеленський збирається змінити закон про люстрацію. Він хоче туди внести перелік посад всіх представників влади, які керували країною з 2014 по 2019 роки. Це – президент, працівники уряду, нардепи, чиновники.

Посли країн «Великої сімки» G7 виступили із заявою, в якій підтримують притягнення до відповідальності винуватих у зловживанні владою, але відзначають відмінність нинішньої ситуації в Україні від постреволюційної.Loading...
Loading...
Loading...