«Слуга народу» та «Опозиційна платформа – За життя» лідирують у передвиборчому рейтингу, розрив між партіями скорочується, - західні соціологи

Верховна Рада України. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Партії «Слуга народу» і «Опозиційна платформа – За життя» продовжують лідирувати в передвиборчому рейтингу, при цьому «Опозиційна платформа – За життя» впевнено наближається до президентської політсили, зміцнюючи свої позиції.

Про це йдеться в дослідженні, опублікованому міжнародним дослідницьким центром BURI-Україна (The Belgium-Ukraine Research Institute, Бельгія), повідомляє 112.ua.

За результатами опитування, проведеного 8-10 липня 2019 року, якби парламентські вибори відбулися в найближчу неділю, шанси на потрапляння в наступний склад українського парламенту отримали б такі партії: «Слуга народу» Дмитра Разумкова (40,3%), «Опозиційна платформа – За життя» Юрія Бойка, Вадима Рабіновича і Віктора Медведчука (15,0%), «Європейська солідарність» Петра Порошенка (7,9%) і «Батьківщина» Юлії Тимошенко (5,8%).

Інші політичні партії, зокрема, «Голос» Святослава Вакарчука (4,7%), «Громадянська позиція» Анатолія Гриценка і Дмитра Добродомова (4,2%), «Сила і Честь» Ігоря Смешка (3,9%), «Радикальна партія» Олега Ляшка (3,2%), «Аграрна партія України» Михайла Поплавського (2,9%), «Партія Шарія» (2,4%), ВО «Свобода» Олега Тягнибока, Андрій Білецького та Дмитра Яроша (2,0%), «Опозиційний блок» Євгенія Мураєва, Олександра Вілкула та Геннадія Кернеса (1,8%), «Українська стратегія Гройсмана» (1,7%) та ін. мають менші шанси на проходження в парламент.

<nbsp;>
;>

Також експерти звернули увагу на наступну динаміку підтримки провідних політичних партій виборцями:

«Слуга народу» − найбільша підтримка виборців, але плавне зниження рейтингу, викликане, на думку експертів, неоднозначно сприйнятими кадровими призначеннями та публічними заявами Президента України Володимира Зеленського.

«Опозиційна платформа – За життя» − стабільне зростання підтримки, можливо, як наслідок публічних заяв і дій, які найбільш активно обговорюються в суспільстві (мир і повернення полонених).

«Європейська солідарність» і ВО «Батьківщина» − вирівнювання рейтингів і серйозна боротьба за третє місце за результатами голосування.

«Голос» − фактичне припинення приросту голосів за рахунок партій «Європейська солідарність» і «ВО «Батьківщина» і, як наслідок, – падіння рейтингу.

Інші партії («Громадянська позиція», «Сила і Честь», «Опозиційний блок» і ін) – відсутність шансів на проходження в наступний склад парламенту.

Опитування проводилося на території України міжнародним дослідницьким центром BURI-Україна (The Belgium-Ukraine Research Institute, Бельгія) протягом 8-10 липня 2019 року. Загальна кількість респондентів - 2010 осіб. Метод опитування – комбіновані інтерв'ю. Ймовірна похибка – 2,2%.

Читайте більше новин на тему: вибориLoading...