Розмова Зеленського з Путіним: Одарченко вважає, що наразі конструктив неможливий

ZIK

Телефонна розмова Путіна з Зеленським – політичний піар напередодні виборів. Президенту України був дуже потрібен цей дзвінок, щоб продемонструвати себе сильним лідером та ефективним головнокомандувачем. Однак, наразі, провести конструктивні перемовини в такому форматі – неможливо.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Коментарі» на телеканалі ZIK висловила політична консультантка Катерина Одарченко.

Вона наголосила: схиляється до позиції, що телефонна розмова між Зеленським та Путіним – політичний піар. До того ж, на її думку, неможливо проводити конструктивні перемовини без голови МЗС та розуміння чітко акцентованої зовнішньополітичної стратегії України.

«Як на мене, ці перемовини стали б більш конструктивними після обрання Ради та розуміння нового складу Кабінету міністрів. Адже саме ці люди займаються зовнішньополітичними перемовинами – тим, що стосується відносин з МВФ та низкою наддержавних структур, які важливі для світової дипломатії», – зазначила експертка.

Одарченко підкреслила: напередодні виборів Зеленському потрібно продемонструвати себе сильним лідером і ефективним головнокомандувачем, перемовником на міжнародному рівні. Адже він не викликає таких асоціацій.

«Йому був потрібен цей дзвінок. Адже остання критика саме на міжнародному рівні стосувалась повернення Росії до ПАРЄ», – зауважила політ консультантка.

Водночас коментуючи можливе «перегравання» Кремлем Зеленського через те, що спочатку інформація про розмову надійшла саме з Росії, Одарченко зазначила: все ж у Москви більше досвіду та аргументів.

«Вони дуже потужно працюють у Європейському Союзі. Нагадаю, що обрано новий склад Європейського парламенту, який буде формувати інші органи. Тому, безумовно, позиція не може бути сильною, тому що для цього потрібно презентувати нашу зовнішню політичну стратегію. Росія виграє на світовій арені не тим, що ціннісно є більш правильною, а тим, що вона прагматична», – підкреслила Одарченко.

Що ж до якихось конструктивних результатів від такої розмови, то Одарченко підкреслила: вони можуть бути лише після зустрічі в Нормандському форматі та обговорення чітких подальших дій.

«Адже Мінський формат, на думку багатьох міжнародних експертів, зайшов у патову ситуацію. Тому, думаю, це можливо лише після Нормандського формату і налагодження зв’язків з американською стороною, як країною, що має долю світової гегемонії», – резюмувала Катерина Одарченко.

Як повідомлялось, вчора, 11 липня, президент України Володимир Зеленський провів першу телефонну розмову з президентом Російської Федерації Володимиром Путіним.Loading...