Історія із Савченко є показовим прикладом, як проводяться переговори з РФ перед виборами, – Вишньов

ZIK

Напередодні минулих парламентських виборів було звільнено з полону Надію Савченко. І зараз є намагання скористатися аналогічною можливістю, щоб звільнити українських моряків, тому президент Володимир Зеленський провів перемовини із Путіним. Але питання полонених є вкрай болючим і вразливим, тому ним не варто спекулювати у виборчій гонці.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Коментарі» телеканалу ZIK розповів кандидат політичних наук Віктор Вишньов.

«Від переговорів Зеленського із Путіним можна сподіватися на нові результати. Адже після їхньої телефонної розмови вже була заява про те, що Кремль в принципі готовий до нового формату з включенням Великої Британії та США, але необхідно очікувати результатів парламентських виборів», – сказав Вишньов.

Він вважає, що не варто цілком говорити про те, що полонені можуть бути розмінною монетою у виборчий період. Бо краще такими питаннями не спекулювати.

«Варто згадати історію зі звільненням Надії Савченко. Ми вже чули заяву нардепа Чорновол про те, що вона готова себе обміняти на моряків, яких незаконно утримують в РФ. Але не хотілося б, щоб у виборчій гонці це питання взагалі використовувалось», – зазначив він.

Україна має докладати максимум зусиль з боку Міністерства закордонних справ та Офісу президента, які займаються переговорами з Кремлем. Але такими вразливими питаннями, як звільнення полонених, варто займатися вже після виборів.

«Ми маємо розуміти, що певна політична доцільність має відходити на інший план. Бо першочерговим є повернення наших хлопців, а не отримання політичних рейтингів», – додав він.

До слова, Президент України Володимир Зеленський провів першу телефонну розмову з президентом Російської Федерації Володимиром Путіним. Ключовим питанням було звільнення полонених військових моряків. Також йшлося про повернення інших українських громадян, які утримуються на території РФ. Крім того, сторони обговорили продовження переговорів у Нормандському форматі.

 Loading...