Гримчак відреагував на вирок нацгвардійцю Марківу

ZIK

Те, що нацгвардійцю Віталію Марківу сьогодні в Італії присудили 24 роки в’язниці за вбивство італійського фотографа Андреа Роккеллі, який начебто загинув від його руки у 2014 році під Слов'янськом, є повною нісенітницею. Адже Марків фізично не міг цього зробити, бо в підрозділах Національної гвардії тоді не було мінометів, які могли б обстрілювати.

Про це в ефірі політичного ток-шоу «Народ проти» з ведучою Наташею Влащенко на телеканалі ZIK заявив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і ВПО Юрій Гримчак.

«У 2014 році Марків не був військовослужбовцем Збройних сил України, а нацгвардійцем.  Національна гвардія бере участь у військових діях, а саме правоохоронних і тут не варто навіть пов’язувати оголошення чи не оголошення воєнного стану і того, що відбулося у 2014 році під Слов'янськом», – сказав Гримчак.

За його словами те, в чому звинуватили Марківа, він просто не міг зробити фізично. Тому що в підрозділах Національної гвардії не було мінометів, які могли б обстрілювати.

«Фактично те, що відбулося в італійському суді, є одним із елементів російської інформаційної війни для того, щоб зняти санкції з Росії через Італію», – додав він.

Нагадаємо, суд в Італії засудив до 24 років позбавлення волі військовослужбовця Національної гвардії України Віталія Марківа.

Додамо, нацгвардійця Віталія Марківа затримали у 2017 році в аеропорту Болоньї за підозрою у вбивстві за попередньою змовою з групою осіб італійського фотографа Андреа Роккеллі в 2014 році під Слов'янськом.

За версією італійських слідчих, Марків, перебуваючи на горі Карачун, передав ЗСУ інформацію про перебування журналіста, а також російського перекладача Андрія Миронова на зазначеній території.

Роккелі і Миронов загинули внаслідок мінометного обстрілу на території, яка тоді контролювалася бойовиками. 

Сам Марків звинувачення відкидає. Його адвокат стверджує, що в період обстрілів його підзахисний був солдатом, а не командиром Нацгвардії і віддавати накази не міг.

Також сьогодні у Києві під посольством Італії близько 300 осіб влаштували акцію протесту з вимогою звільнити українського нацгвардійця Віталія Марківа, якого італійський суд засудив до 24 років в’язниці.

Loading...