Новини » Політика 11 липня, 2019, 16:43
Зеленський підтвердив, що «телефонне право» в Україні, як і раніше, працює, – експерт

Вчора президент України Володимир Зеленський підтвердив, що в Україні, як і раніше, працює «телефонне право».

Таку заяву на своїй сторінці в Facebook зробив політолог Олексій Якубін.

«Поговоримо про "дзвінки Баканову"? Тільки давайте відразу залишимо за дужками особистість Ярослава Годунка. Це обговоримо іншим разом, а зараз - поговоримо про систему, яку нібито прийшов "міняти" президент Володимир Зеленський. Вчорашній кейс з «подзвоню Баканову» в черговий раз нам показує, що - на жаль, напевно - істотно нічого мінятися не буде. І самих розмов про зміни до цивілізованих стандартів недостатньо. У нас як і раніше, як бачимо, щосили працює і буде працювати "телефонне право" і президент може просто так "дзвіночками" будь-яку людину віддати на відкуп спецслужбам, якщо йому ця людина чимось не догодила», - заявив експерт.

Він також додав, що раніше жоден президент не дозволяв собі робити такі заяви і в відриту вказувати правоохоронним органам на людину, не соромлячись оточуючих.

«Ось вона прозорість. Але ж нам обіцяли таку прозорість з українським олігархами або чудо-міністрами - «реформаторам» з Кабміну, главами природних монополій. Але перед камерами звичайні «посадовці» місцевого рівня. І я б ще міг зрозуміти якби президент робив так одинично - і на макрорівні - там зав'язані життя мільйонів наших співгромадян. А потім це переводилося в інституційні правила, як система повинна працювати на загальне благо. Іншими словами, не зміг сподобається новому президенту або його офісу, якщо не олігарх або младореформатора - чекай до себе в гості маски-шоу? », - обурився політолог.

На його думку, якщо подібна практика збережеться, то система, при якій за вказівкою зверху відкривалися кримінальні справи або правоохоронцями проводилися рейдерські захоплення підприємств, буде і далі працювати.

«Така "правова держава» нас чекає в найближчому майбутньому? А якщо так дозволяє собі чинити президент, то де гарантія, що його оточення не буде вести себе так само? Таких гарантій, на жаль, немає! А значить - ми за крок від збереження системи рейдерства силами правоохоронців, кримінальних справ та інших принад для всіх, хто в нову систему влади не надто вбудовується», - підсумував Олексій Якубін.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-21 03:57 :07