Затримано співробітника СБУ, який зливав телефонні розмови українців

СБУ. Фото: radiosvoboda.org/Сергій Нужненко

За допомогою оперативників УВБ Служба безпеки України та прокурорів Головна Військова Прокуратура слідчі Держбюро розслідувань встановили, що співробітник Служби безпеки України продавав докладні дані про дзвінки з мобільних телефонів громадян України, у тому числі досить відомих осіб.

Про це у Facebook повідомила перший заступник директора Держбюро розслідувань Ольга Варченко.

«За допомогою оперативників УВБ Служба безпеки України та прокурорів Головна Військова Прокуратура наші слідчі встановили, що працівник СБУ продавав детальні дані про телефонні дзвінки з мобільних телефонів громадян, чим порушив ЗУ «Про Інформацію». А саме – розкрив таємницю телефонних розмов», − написала Варченко.

За її даними, щоб не викликати підозр, правоохоронець підробляв офіційні письмові запити на надання інформації про телефонні розмови, які нібито були необхідні для розслідування.

«У переліку його «замовлень» були досить відомі в Україні особи. Розцінки встановлював різні – від 2,5 до 5 тисяч гривень за виписку. Зараз передали матеріали розлідування стороні захисту для ознайомлення. Перед законом правоохоронець відповідатиме за ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 163, ч. 2 ст. 368 та ч. 1 ст. 366 ККУ», − підкреслила  перший заступник директора Держбюро розслідувань.

 

Loading...
Loading...
Loading...