Новини » Політика 11 липня, 2019, 16:05
З ухваленням Виборчого кодексу відбулася світоглядна зміна, – Березюк
ZIK
ZIK

Сьогодні у парламенті відбулася історична подія світоглядної зміни в Україні. Бо ухвалено Виборчий кодекс, який дає людям волю прозоро, відкрито та свідомо формувати списки і голосувати за депутатів до Верховної Ради.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Коментарі» телеканалу ZIK говорив народний депутат України Олег Березюк.

«Виборчий кодекс ухвалено і тепер справа за його реалізацією. Так, за новим документом зменшується на один відсоток прохідний бар’єр. Але ви мусите розуміти, що саме цей Виборчий кодекс буде працювати з наступних виборів до Верховної Ради. Тому у наступні декілька років у нас є можливість вчитися», – сказав Березюк.

За його словами, сьогодні відбулася історична подія світоглядної зміни в Україні. Бо ухвалено документ, який дає людям волю прозоро, відкрито та свідомо формувати списки і голосувати за депутатів до ВР.

«Я гордий за те, що в останній день, як і в перший, наша фракція стовідсотково проголосувала за те, що буде змінено правила вибору людей до ВР, і ми це зробили. Хоча й відбулося два голосування. В одному ми повернулись до правок, а потім одним голосуванням схвалили ті правки і проголосували в цілому. Це допустима процедура», – зазначив він.

Також він наголосив, що за Виборчий кодекс вдалося проголосувати лише із 17 разу, бо зміни даються важко.

«Є люди, які протягом 25 років за грошима, брехнею, закритістю, не прозорістю приходили до влади і зараз їхні шанси суттєво зменшились. Бо сьогодні треба пропонувати не тільки гроші, а й себе. І саме це світоглядна зміна, бо ми стаємо вільною державою дуже повільно. Але це ще треба реалізувати, бо сьогодні лише ухвалено закон. Будемо очікувати на реакцію президента, який повинен його підписати», – наголосив Березюк.

До слова, сьогодні, 11 липня, народні депутати нарешті ухвалили законопроект Виборчого кодексу в другому читанні і в цілому. «За» проголосували 230 парламентарів.

 Як повідомлялось, ще наприкінці травня Комітет Верховної Ради з питань правової політики і правосуддя

Комітет ВР підготував проект Виборчого кодексу до другого читання затвердив порівняльну таблицю проекту Виборчого кодексу до другого читання.

Раніше Андрій Парубій прогнозував, що Верховна Рада зможе ухвалити Виборчий кодекс ще під час літньої сесії.

До розгляду проекту Виборчого кодексу ВРУ повернулась на початку червня.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-21 04:06 :49