Новини » Політика

Виборчий кодекс: наскільки він далекий від ідеалу – оцінка Чижмаря

В Україні існує проблема – який закон ви не приймете, кожна політична сила і кожен із нас думає, як його обійти, а не як його виконати.

Про це в ефірі програми «Кінець дня» на телеканалі ZIK заявив народний депутат України (фракція Радикальної партії) Юрій Чижмар.

Парламентар, коментуючи ухвалення Верховною Радою України закону про новий Виборчий кодекс з відкритими списками, нагадав, що документ готували кілька років. Зокрема, зазначив Юрій Чижмар, підготовка тривала за попередньої каденції парламенту.

«Не треба думати, що в якійсь країні є ідеальна виборча система. Є система, яку ми або виконуємо, або хочемо обійти. В Україні є інша проблема – який закон ви не приймете, кожна політична сила і кожен із нас думає, як його обійти, а не як його виконати. І це стосується як учасників політичного процесу, так і суддів, так і решти громадян. Тому тут треба зрозуміти, що закон сам по собі не зможе виконати функцію, якщо ми не захочемо його виконувати», – акцентував нардеп.

На його думку, в ухваленому законі про Виборчий кодекс слід було передбачити зниження прохідного бар’єру під час парламентських виборів, оскільки це дало б можливість для нових партій на наступних виборах зайти до ВРУ.

Нардеп зазначив, що Виборчий кодекс набуває чинності з 2023 року, а чергові вибори до ВРУ мають відбутися 2024 року. Юрій Чижмар зазначив, що депутати пізно зрозуміли свою помилку, оскільки до цього часу, через рік чи два, можуть відбутися іще й дочасні парламентські вибори.

«Тому на цей випадок було вказано, що цей закон діє на наступні чергові або позачергові вибори, але вступає у дію не пізніше 1 грудня 2023 року», – сказав Юрій Чижмар.

Як повідомляли, 11 липня, народні депутати ухвалили законопроект Виборчого кодексу в другому читанні і в цілому.

Додамо, голова Верховної Ради Андрій Парубій зробив роз’яснення щодо особливостей набуття чинності ухваленого парламентом Виборчого кодексу.Loading...