В Антарктиді знайшли льодовик, який може створити проблеми людству

Вчені зафіксували величезний льодовик на сході Антарктиди, який тане аномально швидко. Щороку він меншає на 800 метрів льоду.

Про це повідомляє Новое Время з посиланням на Science Alert.

«Втрачаючи 800 метрів льоду щороку, льодовик Туейтса відповідає за 4% від глобального підвищення рівня моря. Раніше вважалося, що у 1980-х Антарктида втрачала 40 млрд тонн льоду щорічно, а за останні 10 років це число виросло до 252 млрд тонн щороку», – йдеться у повідомленні.

Як йдеться у дослідження, танення п’яти великих льодовиків за останні два роки пришвидшилось удвічі.

 «Після досягнення певної точки, льодовик Туейтса може втратити весь лід за 150 років. Це збільшить глобальний рівень моря на 50 сантиметрів», — говорить автор дослідження з NASA Хелен Серуоссі.

Вчені вважають, що льодовик представляє величезний ризик для незворотних кліматичних змін на Землі, і якщо він перейде певну точку — нічого не зможе зупинити рівень його танення, навіть зниження зростання температури на планеті.

Додамо, разом з крижаним покривом Гренландії, льодовики Антарктиди складають близько 99% прісної води на Землі, яка зберігається в льодах, розміром до трьох кілометрів. Але, через парниковий ефект, вода в світовому океані нагрівається, змушуючи льодовики танути набагато швидше.

Читайте також: Між тюрмою та свободою: про подорож українського письменника в АнтарктидуLoading...