Україна вийшла з топ-20 країн із найвищою інфляцією, – експерти НБУ

.

Україна покращила показники економічної стабільності та більше не входить до топ-20 країн світу з найвищою інфляцією.

Про це повідомляє у Facebook Експертна платформа НБУ.

«Україна випала із топ-20 країн світу з найвищою інфляцією після оприлюднення Держстатом індексу споживчих цін за червень 2019 року. З показником 9% рік-до-року наша країна ділить 22-24-ий щабель за цим показником», – йдеться у повідомленні.

При цьому, за даними експертів НБУ, серед європейських країн Україна залишається державою з найбільшою інфляцією.

Найбільше за останні 12 місяців зросли ціни на овочі (+32,5%), хліб (+21%), послуги залізничного (+24,9%) та автодорожнього (+24,4%) пасажирського транспорту, каналізації (+23,9%), водопостачання (+21,1%).

Водночас за період липень 2018 – червень 2019 року ціни знижувались на яйця (-43,2%), фрукти (-2,1%), одяг (-0,4%), взуття (-0,2%).

Найбільший внесок у індекс споживчих цін спостерігається від торгівлі алкоголем і тютюном (1,32 відсоткових пункта), а також овочами (1,08 в. п.).

За даними Держстату, місячна дефляція (-0,5%) спостерігається вперше за 11 місяців і була викликана сезонним здешевленням овочів та яєць. Також на сповільнення темпів зростання споживчих цін вплинула зміна урядом механізму встановлення цін на газ для населення.

Експертна платформа НБУ – об’єднання співробітників Національного банку – носіїв знань, яке, втім, не репрезентує офіційну позицію Нацбанку.

Loading...
Loading...
Loading...