Новини » Спорт 11 липня, 2019, 9:51
У Лізі чемпіонів зіграно вісім заключних перших матчів стартового раунду кваліфайраунду
Гол українця Олександра Зубкова приніс угорському «Ференцварошу» перемогу над болгарським «Лудогорцем» у матчі Ліги чемпіонів / ua-football.com

У вівторок та середу, 9 і 10 липня відповідно, було зіграно перші матчі стартового кваліфікаційного раунду футбольної Ліги чемпіонів УЄФА сезону-19/20. Загалом відбулося 16 поєдинків – по вісім у вівторок та в середу.

Перший кваліфікаційний раунд – це боротьба 32-х команд за право продовжити просування сіткою Ліги чемпіонів. 16 переможців протистоянь зіграють у другому раунді відбору, а 16 переможених перемістяться до кваліфікації Ліги Європи гілки чемпіонів. Цікаво, що п’ятнадцятеро з них – до другого раунду, один – до третього, повідомляє ua-football.com.

Про поєдинки вівторка IA ZIK розповідав напередодні. А зараз до вашої уваги огляд вчорашніх матчів.

«Партізані» (Албанія) – «Карабах» (Азербайджан) – 0:0

Лігочемпіонську середу відкривав матч в Албанії між місцевим «Партізані» та «Карабахом». Те, як азербайджанська команда вміє сушити гру, ми побачили в недавніх поєдинках в «Ворсклою» в Лізі Європи. Однак цього разу «Карабах» перевершив сам себе. Гості завдали два удари в напрямку воріт суперника, хоча володіли м’ячем 63% ігрового часу. «Партізані» загрожував воротам не набагато частіше (власне, всього чотири удари по воротам), зате господарі мали моменти, щоб здобути перемогу. На початку другого тайму з ударом Чіналі справився голкіпера, а Белічу не вистачило влучності.

БАТЕ (Білорусь) – «Пяст» (Польща) – 1:1

Голи: Драгун 64 – Паржичек 36

Чемпіон Білорусі БАТЕ дивом не програв польському «Пясту», який протягом гри володів відчутною перевагою. Гості першими й забили – на 36-й хвилині Паржичек добив м’яч у сітку після сейву голкіпера. БАТЕ відповів розкішним голом в середині другого тайму. Стасевич ефектно прокинув м’яч по флангу повз двох суперників, зробив ривок та виконав простріл низом – Драгун в дотик пробив під дальню стійку. Цікаво, що герой БАТЕ не дограв матч до фінального свистка – на 90-й хвилині він отримав другу жовту.

«Шериф» (Тирасполь) – «Сабуртало» (Грузія) – 0:3

Голи: Роловіч 30, Кохреідзе 67, Какубава 71

В Тирасполі відбулось майже «українське» дербі. В основі «Шерифа» вийшов Артем Гордієнко, а ось голкіпер «Сабуртало» Денис Шеліхов залишився на лаві для запасних. Щоправда, боротьби як такої в цьому матчі не було. Грузини відкрили рахунок в першому таймі – подачу з флангу замкнув Роловіч. Після перерви Кохреідзе подвоїв перевагу гостей гарматним пострілом в дев’ятку з далекої відстані, а крапку в побитті поставив Какубава, який замкнув скидку після подачі кутового. Схоже, в цій вже відомо, хто пройде до наступного раунду.

«Слован» (Словаччина) – «Сутьєска» (Чорногорія) – 1:1

Голи: Шпорар 82 – Коясевіч 90+5

«Слован» з Братислави, за який виступає Андрій Сухоцький та добре відомий українським вболівальникам Моха, мав переконливо вигравати у чорногорської «Сутьєски». Проте голкіпер гостей грав з великим натхненням і рятував свою команду не один раз. «Словану» вдалось пробити Гільєна на 82-й хвилині – форвард збірної Словенії Андраж Шпорар замкнув простріл з флангу. Проте втримати перемогу «Словану» не вдалось – на 90+5-й хвилині Коясевіч створив футбольний шедевр, забивши після сольного проходу з далекої відстані.

«Дандолк» (Ірландія) – «Рига» (Латвія) – 0:0

Ексфорвард «Сталі» та «Карпат» Роман Дебелко в складі чемпіона Латвії «Риги» приїхав в гості до ірландського «Дандолка». Втім, шансів у нападника відзначитись було небагато – його команда думала в першу чергу про захист. Власне, поставленої цілі «Рига» досягла – не пропустила.

«Ференцварош» (Угорщина) – «Лудогорець» (Болгарія) – 2:1

Голи: Нгуен 6, Зубков 65 – Сверчок 31

Ця пара після жеребкування першого раунду кваліфікації Ліги чемпіонів по праву вважалась однією з найбільш непередбачуваних. «Лудогорець» – міцний середняк, який регулярно виходить в плей-оф Ліги Європи. «Ференцварош» серйозно підсилюється, в тому числі завдяки українським кадрам.

Сергій Ребров вже має досвід гри на груповому етапі Ліги чемпіонів в якості тренера, а ось для Ігоря Харатіна, Данила Ігнатенка та Олександра Зубкова, які вийшли в основі «Фраді», це був дебют в головному клубному змаганні Європи.

Чемпіон Угорщини, натхненний неймовірною підтримкою рідних вболівальників, потужно розпочав гру і вже на шостій хвилині повів у рахунку. Нгуен скористався подачею з правого флангу, на мить випередив захисника та пробив з лінії воротарського в ціль. Втім, «Лудогорець» відігрався ще до перерви. Провалилась якраз опорна зона, яку захищали Харатін та Ігнатенко. Крапку в стрімкій атаці поставив Сверчок.

Власне, рахунок на табло після першого тайму якнайкраще засвідчував співвідношення сил у цьому протистоянні – воно було майже рівним. «Лудогорець» ні в чому не поступався наполегливим господарям. Однак в другому таймі підопічним Реброва вдалось здобути мінімальну перевагу перед матчем у відповідь. Вдвічі приємно, що перемогу команді українського тренера приніс його співвітчизник – Олександр Зубков на 65-й хвилині прийняв пас з флангу в центрі штрафного майданчика і з незручного становища зумів пробити у ціль.

«Лудогорець» хоч і обережно, але йшов вперед в надії врятувати нічию. Шанс у команди з Разграду був на 90+6-й хвилині – Марселіньо потужно пробив штрафний метрів з 26-ти, однак голкіпер Дібуж зіграв надзвичайно надійно.

2:1 – перемога «Ференцвароша», яка, втім, не гарантує йому спокійного життя на полі «Лудогорця».

«Лінфілд» (Північна Ірландія) – «Русенборг» (Норвегія) – 0:2

Голи: Йєнсен 22, Содерлунд 69

Тим часом впевнену перемогу на виїзді здобув загартований єврокубковий боєць норвезький клуб «Русенборг» із Тронхейма, який не один раз грав на груповому етапі Ліги чемпіонів. Норвежці впевнено здолали у гостях північно-ірландський Лінфілд завдяки голам Єнсена та Седерлуна, які відзначилися влучними ударами у першому і другому таймах відповідно. Тож матч у відповідь в Тронхеймі перетворюється фактично у формальність.

«Валюр» (Ісландія) – «Марібор» (Ісландія) – 0:3

Голи: Перічіч, 43, Хотіч, 60, Кронаветер, 86 (пенальті)

Ще більш впевнено зіграв вчора словенський «Марібор», гостьовий поєдинок якого у Ісландії проти тамтешнього чемпіона «Валюра» закривав програму перших матчів стартового кваліфікаційного раунду Ліги чемпіонів. Словенці забили три м’ячі без відповіді у ворота господарів, чим на 99 відсотків гарантували собі вихід у наступне коло турніру.

2019-07-17 19:23 :36