У Греції знайшли один із найстаріших людських черепів – йому 210 тисяч років

На півдні Греції відкопали найдавніші останки людини, знайдені за межами Африки.

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на The Guardian.

Вченим вдалося знайти осколок черепа. Йому приблизно 210 тисяч років.

За даними видання, осколок черепа знайшли в печері Апідіма на півострові Мані в південній частині Пелопоннесу.

Якщо вік останків буде підтверджений, то виявиться, що Homo Sapiens прийшли з Африки в Європу більш ніж на 160 тисяч років раніше, ніж вважалося до цього.

«Осколок черепа був знайдений під час розкопок печери Апідіма ще в кінці 1970-х років, після чого був переданий в музей в Афінах. Він не викликав великого інтересу, поки дослідники з Тюбінгенського університету (Німеччина) не вирішили перевірити його вік. Вони зробили комп'ютерну томографію осколка, на підставі якої побудували 3D-моделі черепа. В результаті вчені прийшли до висновку, що збереглася задня частина черепа характерна для Homo Sapiens, а не неандертальців, як вважалося раніше», – йдеться у повідомленні.

Наразі учені вважають, що масове розселення людей за межами африканського континенту почалося близько 70 тисяч років тому. Правда, більш стародавні людські останки знаходили поза Африки і раніше – наприклад, в Ізраїлі. Однак, як зазначає The Guardian, це були короткі і невдалі подорожі, оскільки першопрохідці в результаті вимерли.

Читайте також: Археологи знайшли сліди жорстокої страти в стародавній в’язниціLoading...