Новини » Політика 10 липня, 2019, 21:02
Політичний тиск на журналістів: Таран порівняв сучасний стан із часами Кучми та Януковича
ZIK
ZIK

У публічному просторі була інформація, що організація телемоста може підпадати під статтю про державну зраду. Тому зарано говорити про те, що виклик на допит у ГПУ − це утиски чи арешти.

Про це в ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK заявив голова центру «Ейдос», політолог, кандидат наук із державного управління Віктор Таран.

Пан Таран зауважив: є факт того, що мав бути телеміст, організація якого, гіпотетично, підпадає під 111 та 113 статті Конституції про державну зраду  замах на злочин. І в такій ситуації нормально, коли генеральний прокурор викликає для дачі пояснень, вважає політолог.

«Ми не знаємо, чи такі дії підпадають під статтю про державну зраду, але в публічному просторі така інформація була. Це не утиски, це розмова з метою пояснення. Що було би за результатами цієї розмови − ми не знаємо, і тому зарано говорити про те, що це утиски чи арешти», – зазначив політолог.

За його словами, якби на телеканал вривався спецназ, ДБР, САП, ГПУ, СБУ, тоді це можна трактувати як утиски свободи слова. А наразі, на його думку, це не можна назвати утисками. 

«Наприклад, за часів Кучми чи Януковича був політичний тиск і знищувалися телеканали, тоді справді це були утиски. Якщо далі підуть неправомірні дії держави і про це зробить висновки медіаспільнота, тоді ми можемо говорити про утиски, але зараз я б не кидався такими фразами. Поки що я утисків не бачу», – наголосив Таран.

Окрім цього, ведучий програми поцікавився, чому генерального продюсера і ведучого NewsОne Василя Голованова ГПУ викликає на допит у той час, коли всі забули про справу з Укроборонпромом, і чи це не є політика подвійних стандартів. Пан Таран відповів, що це дві різні справи, але якби у справі Укроборонпрому були докази щодо вищих посадових осіб, пан Зеленський скористався б вже цим. 

«Якщо уважно подивитися на це розслідування, ми бачимо факти, які можуть свідчити про махінації між середньою ланкою. Але актів, які можуть свідчити про втручання вищих посадових осіб держави, не було наведено. Це були лише припущення з боку журналістів», – прокоментував гість програми.

Нагадаємо, що Генеральна прокуратура України викликала на допит генпродюсера NewsOne Василя Голованова по справі замаху на держзраду шляхом проведення телемосту з РФ.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-12-01 21:30 :15