live

Навіть на наступних виборах у нас буде злочинна мажоритарка, – Юрій Левченко

ZIK

Чергові парламентські вибори мають відбутися у жовні 2023 року. А закон про новий Виборчий кодекс набирає чинності у грудні 2023 року. Це означає, що ще на наступних виборах буде злочинна «мажоритарка» і закриті списки.

Про це в ефірі програми «Кінець дня» на телеканалі ZIK заявив народний депутат України (позафракційний) Юрій Левченко.

Народний депутат, коментуючи прийняття нового Виборчого кодексу, зазначив, що вибори за новим кодексом могли б відбутися вже цього року, якби олігархічна більшість нинішнього парламенту не вимагала в останній момент внести зміни у вихідних положеннях щодо того, коли Виборчий кодекс набирає чинності.

«Це ж було фактично в останній момент зачитано. Я в Раді сьогодні виступав стосовно цього і говорив, що це неприпустимо, адже в регіональному документі, який готувався, не було 2023 року, а був 2019 рік. Я так розумію, що це був той компроміс із представниками олігархічної більшості, щоб за цей Виборчий кодекс взагалі проголосували. Це дуже погано», – заявив Юрій Левченко.

Він додав: якщо нова Верховна Рада не змінить цю дату і не зробить так, щоб закон про Виборчий кодекс набрав чинності раніше, то це означатиме, що навіть на наступних виборах буде злочинна «мажоритарка» і закриті списки.

«Наступні вибори, нагадаю, мають відбутися у жовні 2023 року. А закон набирає чинності у грудні 2023 року. Я навіть не кажу про те, що в нас мають бути місцеві вибори у 2020-му році, які теж відбуватимуться за старою системою. Так, це є великий крок вперед, я роками цього добивався, я вважаю, що це голосування – це найкраще, що вийшло з цієї ВРУ. Але я глибоко засмучений із приводу того, що зміни будуть аж через вибори», – прокоментував Юрій Левченко.

Сьогодні, 11 липня, народні депутати нарешті ухвалили законопроєкт Виборчого кодексу в другому читанні і в цілому. «За» проголосували 230 парламентарів.Loading...
Loading...
Loading...