Новини » Суспільство 11 липня, 2019, 5:00
Науковці назвали п’ять речей, які корисно знати при гіпотонії

Гіпотонія або артеріальна гіпотензія – це знижений тиск. Вона може бути вродженою особливістю, або виникати внаслідок деяких факторів – наприклад, стресу або патологічних змін в організмі.

Про це повідомляє ukrhealth.

Є кілька речей, які корисно знати при гіпотонії, причому не тільки гіпотонікам.

Коли гіпотонію потрібно лікувати. Артеріальна гіпотензія фіксується, коли тонометр показує 90/60. Гіпотонію потрібно лікувати (точніше, потрібно лікувати її першоджерело) в тих випадках, коли зниження тиску виявляється наслідком захворювань. Зокрема, гіпотонію викликають анемія, гіпотиреоз, недостатність надниркових залоз, вади серця.

Крім того, тиск може падати в ситуації зневоднення або перегріву, а також на тлі прийому деяких ліків, наприклад, препаратів для зниження артеріального тиску, діуретиків, антидепресантів, транквілізаторів.

Також тиск може знижуватися при зміні положення тіла з горизонтального на вертикальне, після їжі – це нерідко спостерігається в зрілому і літньому віці.

Тиск, який раптово понизився – це небезпечно. Якщо у людини, яка не є гіпотоніком, раптово знижується тиск (виникає так звана гостра гіпотонія), потрібно терміново звертатися за медичною допомогою. Різке падіння тиску може бути маркером таких станів, як кровотеча, інфаркт міокарда, тромбоемболія легеневої артерії, аритмія, шок, інтоксикація, гіпоглікемія, зумовлений цукровий діабет.

Первинна гіпотонія не є небезпечною для життя. Первинна гіпотонія фіксується, коли знижений тиск у людини – постійне явище. Така гіпотонія сприяє багатьом дискомфортним станам і все ж, на відміну від гіпертонії, вона не призводить до інфаркту або інсульту.

Гіпотонія часто буває у спортсменів. Великі фізичні навантаження сприяють розвитку гіпотонії. Зниження артеріального тиску і рідкісний пульс нерідко спостерігаються у спортсменів і балерин – так проявляється захисна реакція організму, який намагається працювати в економному режимі, щоб нівелювати ефект силових витрат.

При гіпотонії нерідкі психічні порушення. Знижений тиск часто зустрічається у пасивних, інфантильних, невпевнених у собі людей, а також осіб із підвищеною тривожністю, дратівливих, які страждають безсонням. Причина тут не в поганому характері, а в тому, що через низький артеріальний тиск, який погіршує кровопостачання, мозок гіпотоніків недоотримує кисню. Звідси – психічні особливості, схильність до головних болів.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-17 19:23 :56