Новини » Львів 11 липня, 2019, 11:59
Львів'яни допомагають литовцям модернізувати енергетичні системи

Львівське підприємство допомагає литовцям модернізувати місцеву теплоенергетику. Застарілі об'єкти радянської енергетики у Литві замінюють на європейські теплоелектростанції.

Така модернізація дозволяє ефективніше використовувати енергоносії, впроваджувати прозорі комунальні тарифи. 
 
“Маю досвід роботи в країнах Балтики, де при формуванні комунальних тарифів усе зроблено прозоро, - пояснює керівник підприємства “Ecopower” Віктор Пілат. - Кожна людина може зайти на сайт і подивитися, як формувалася ціна на тепло і електроенергію. Видно закупки палива, видно прибуток комунальних підприємства, затрати на їх модернізацію”.

Відмова від дорогого газу, перехід на місцеві види палива, економія і енергоефективність, - цього прагнуть у Литві. Віктор Пілат переконує, що цей досвід може використати Україна.

 

Європейські технології починають впроваджувати і в українських містах. За кошти європейців підприємство “Ecopower” встановлює індивідуальні теплові пункти у Львові.

“ІТП - індивідуальні теплові пункти - мають на меті скорочення споживання теплової енергії, підвищення  енергоефективності кожного окремого багатоквартирного будинку, - розповідає про проект директор Львівського комунального підприємства “Зелене місто” Вадим Ноздря. - Скорочення викидів також є дуже важливим аспектом. Саме тому європейські фонди виділяють таке фінансування”.
.
Аби модернізація українських енергетичних систем відбувалася швидше, потрібно вдосконалювати законодавство.

“Щоби зробити подібні кроки, які виконані нашими сусідами, необхідно створити в першу чергу законодавчу базу, - пояснює керівник підприємства “Ecopower” Віктор Пілат. - У попередніх парламентах не було  спеціалістів які чітко розуміли усі завдання, які необхідно зробити в енергетиці країни.

Європейці готові інвестувати чималі кошти в модернізацію об'єктів теплоенергетики українських міст. Проте стримують їх бюрократичні перепони та застаріле законодавство, - підсумовує керівник львівського підприємства. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-21 02:56 :38